Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi a reális munkadíja egy...

Mennyi a reális munkadíja egy kombi turbós gázkazán beszerelésének?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim cseréltetik pont ki a régi kazánukat, és szerintem az általuk szeretett mesterúr lehúzza őket pénzzel.

Vagy csak szerintem sok a munkadíjért kb 150e Ft?



2013. jún. 1. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok. Nekünk 330ezer volt maga a kazán, és majdnem hatszázezer volt a teljes összeg, amit a végén kifizettünk. Ebben benne volt a tervezés (kazántípus cseréjénél ez kötelező) és a beszerelés is.
2013. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem sok.

Nálunk három éve számla nélkül volt egy százas. Úgy hogy a régi helyére ment föl az új kazán. Így a csöveken sem kellett sokat barkácsolni. Szerencsére az oldalsó égéstermék kivezetés is megoldható volt, így nem kellett födémet fúrni, tetőt bontani.

2013. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, még hozzá teszem a mi kazánunk 180.000 volt. Hozzá még a plusz szerelvények, nyitott rendszerről kellett leválasztani egy hőcserélővel plusz szivattyúval, turbócső, csapok, csövek, iszapleválasztó, stb, engedélyek, munkadíj... nálunk is lett kb fél milliós a végösszeg.
2013. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! :)

Csak azert gondoltam soknak, mert semmi extra szerelnivalo csovekkel, kemennyel stb. nincs, csak vettek a 8 eves helyere egy ujabb turbosat, amit fel kell rakni.

2013. jún. 1. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy vesszük a mi alkalmazotti fizetésünkhöz képest soknak tűnik. De mindennek kb ennyi az ára ami egy maximum két napos munka. Én már hozzászoktam az árakhoz legyen az kazáncsere, vízszerelés, burkolás vagy autószerelés. Két napos munkáért elkérnek annyit mint másnak egy havi fizetése. De ez a realitás.
2013. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, a régi kazán is turbós volt?
2013. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kazán csere lesz,a többi szerelvény már meg van,

tegyük fel hogy a kémény még ki kell épiteni,én sokallom ezt az összeget .Hisz itt csak az elvégzett munkáról van szó.Ha itt egyéb tervezési engedélyeztetési költség is van

az nem a mestert terheli,vagy ez is bent lenne .

Egy ilyen cserét vidáman 2 nap alatt el lehet végezni.

De akkor még nagyvonalu is vagyok . Amelyik mester ezt

ennyi dő alatt nem tudja megcsinálni,az adja vissza a mester levelét,és az iparát is .

Kicsit körbe kell járni,nem az első iparossal mindjárt dolgoztatni.Alkudni kell,nics olyan sok melójuk,hogy egyet is kiengedjenek a kezükből.

2013. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk ebben benne volt a kazán áthelyezése (teljesen más helységbe került, mint előtte volt), ráadásul azelőtt sima cirkó volt, ez meg kondenzációs kazán, így terveztetni is kellett.
2013. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!