Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérdés: ha már kifizettem egy...

Kérdés: ha már kifizettem egy 20Milliós lakás felét a lennt említett módon, akkor beköltözhetek? Vagy csak akor költözhetek oda, ha már a teljes vételár rendezve lett?

Figyelt kérdés

Ha van egy 20Milliós lakás. Én kifizetem az előleget/foglalót, ami 20% tegyük fel. Így marad ugye 16Milla. Készpénzben még adok a lakás megvásárlási összegbe 6Millió Forintot. Így marad ugye 10Millió, amit hitelből törlesztenék.Ha valami kérdés még felmerülne, szívesen válaszolok.

Köszönöm a válaszokat.


2009. okt. 13. 10:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy mikor költözhetsz be egy lakásba, mindig attól függ, hogy mit írtatok az ügyvédnél az adásvételi szerződésbe. Van olyan, hogy a lakástulaj megengedi, hogy az előleg fizetésekor költözhető (bár ez nagyon ritka, ilyet én se tennék), de a legáltalánosabb az, hogy a kulcsot akkor adják át, ha a teljes vételár megfiezetésre került (és ha belegondolunk, ez a legnormálisabb dolog).
2009. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

De mi a felét fizetnénk ki kp-ban, ami ugye 10Millió Forint, szóval nem kis pénz.

Itt új lakásról van szó, nincs előző tulaj, csak az építtető, aki eladásra szánja.

2009. okt. 13. 10:19
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Akkor úgy kell megírni a szerződést, hogy 10M kp, és 10M hitel, és ha csak a hitel van hátra, akkor költözhető. Az eladó megkapja a banktól egyben az összeget (tehát neki ki lesz fizetve), te meg a banknak szép lassan törlesztgeted.
2009. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

ez csakis attól függ, hogy mit írtok a szerződésbe, mikor van kulcsátadás - a teljes összeg megfizetésekor, vagy a 10millió kifizetésekor


nem nagyon hallottam még olyat, hogy a teljes vételár megfizetése előtt átadták volna a kulcsot, de próbáld meg megbeszélni az eladóval

2009. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szóval ebben a formában már beköltözhető a lakás?( a felét kifizettük kp.-ban, a többi meg hitel)

Mert erre az egy hónapra kb, amíg a bankra kell várni, a hitel miatt, nem nagyon szeretnénk albérletbe menni, ha be lehetne költözni a megvásárolt lakásunkba.

2009. okt. 13. 10:42
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez egy úl társasházi lakás, most épült, tehát még nem lakott.

Ezeket a lakásokta, egy bizonyos ingatlaniroda árusítja.

Remélem sikerül a legjobbat kihozni a dologból...

2009. okt. 13. 10:44
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
10:34-es vagyok: nekünk úgy volt, hogy amikor a bankban aláírtuk a szerződést (ahol az eladó is ott volt), akkor vált tejesítetté az adásvétel, tehát a bankra várás alatt már mi beköltözhettünk. de az a fontos, hgy akkor ezt rögzítsétek a szerződésben! pláne, ha nincs előző tulaj, akkor valószínű meg tudtok egyezni az eladóval.
2009. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves 10:34es!

Nálunk is hasonló lenne a szitu, hogy ugye a felét kp.-ban kifizetnénk, és a másik felére meg a banktól várnánk pénzt.

Szóval ha jól értelmezem, a banki kivárásos idő alatt ti már be is költözhettetek?Remélem nálunk is kivetelezhető..

2009. okt. 13. 10:53
 9/19 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a lakásokat forgalmazó ingatlan iroda honlapján, ez egy birtokba adási szerződés, és miegymás, de ezt ragadtam ki belőle:" Birtokba adás:

l./ Az ingatlan birtokba adása a végleges adásvételi szerződés megkötésével, a kulcsrakész állapot elérésével és a teljes vételár kifizetésével egyidejűleg - támogatás és hitel felvétele esetén ezen összeg eladó pénzintézeti számláján történő jóváírásával, részletfizetés esetén a vételár 40%-nak megfizetésével - legkésőbb a teljes vételár eladó számláján történő jóváírását követő 3 munkanapon belül történik. Vevő ettől az időponttól viseli az ingatlan terheit, szedi hasznait. A kárveszély viselés a birtokba adás napjától vevőt terheli."

2009. okt. 13. 10:58
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor költözhettek, ha egyrész kiegyenlítettétek a készpénzes részt, másrészt alá van írva a banki szerződés.

Amíg a hitelszerződés nincs meg, addig nem költözhetsz, hiszen az eladó nem tudhatja, hogy a bank biztosítja-e neked a hitelt. Ha alá van írva, akkor nem kell megvárni a pénz beérkezését. (Bár az általába egy héten belül utalják, tehát nem olyan nagy különbség.

2009. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!