Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valóban életveszélyes a...

Valóban életveszélyes a bojlerünk? Ha igen, hogy küldjem rá a családra a katasztrófavédelmet?

Figyelt kérdés

Annyira nemtörődöm, hanyag emberek, már a kéményünk cseréjére is a katasztrófavédelem küldött felszólítást, mert életveszélyes tüzelni.

Egy régi, 35 éves bojlerünk van, ami egyszer sem volt még tisztítva. Azt tudom, hogy felrobbanhat, de azt hallottam, hogy ha zárlatos lenne, az áram is képes megütni minket zuhanyzás közben, mert ugye a víz vezeti. Jól tudják, és lustaságból, nemtörődömségből csak ülnek, nem érdekli őket. Én még diák vagyok, ha nem adnak pénzt, nem tudok intézkedni.

Egyetlen lehetőség hogy kihívom rájuk a katasztrófavédelmet, hogy küldjenek ugyanolyan felszólítást, mint a kémény esetében, másképpen nem fognak csinálni semmit.

Aki ért hozzá, elmagyarázná, hogy az áramütés veszélye valóban fennáll, és ha igen, akkor hogyan?

Előre is köszönöm!



2013. júl. 12. 12:37
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:
Nem vagyok elektromosságban jó, de egy 35 éves bojler az már régi. Várható hogy valami meghibásodjon benne. A belső bekötéseit nem ismerem, de valami esélye biztosan van, azért szerintem erre gondoltak tervezéskor, hogy az elektromosságot elszigeteljék a víztől rendesen. Mennyire van ilyesmikre pénzetek? Tudnátok rá költeni?
2013. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha szakember kötötte be a bojlert, akkor nem rázhat meg 35 év múlva sem. A mi villanybojlerünk is majdnem 30 éves, és az égvilágon semmi baja. A szerelő, aki utoljára tisztította, mondta is, hogy amíg működik, nem érdemes lecserélni, mert a mostani bojlerek már nem ilyen hosszú életűre vannak gyártva. A tisztítás egyébként nem biztonsági okokból kell, hanem mert jóval alacsonyabb hatásfokon tud működni, ha belül vízköves, és magasabb lesz a villanyszámlátok tőle. A legnagyobb baj, ami történhet vele, hogy tönkremegy a fűtőszál, és nem fűti többé a vizet. De akkor meg úgyis hívnának a szüleid szerelőt. Szóval ne parázz, nem vagytok életveszélyben, maximum kénytelenek lesztek hideg vízben fürödni, ha megadja magát. Olyat meg még a büdös életben nem hallottam, hogy villanybojler felrobbant volna.
2013. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

a fűtőbetétre rakódott vízkőtől megy tönkre a betét legkönnyebben, valamint tömítettséget is rongálja. ha lágy víz van nálatok, akkor tisztítani sem igen kell. ha kemény a víz, akkor már tönkre ment volna.

áramütés úgy jön létre, hogy a meghibásodott bojlernél az áram kikerül a vízen vagy vízcsövön keresztül a csapokhoz, zuhanyzóhoz. mivel te ezt megfogod, vagy a folyó vízzel kapcsolatba kerülsz, akkor rajtad keresztül záródik az áramkör a föld felé, vagy a vizes elfolyó (lefolyócsövek) rendszeren (zuhany)a te közbeiktatásoddal.

a legegyszerűbb megoldás egy áramvédő-kapcsoló beépítése a bojler elé (30mA-os) ami a megfelelő bekötés esetén 30mA-es hibaáramnál 0,2sec-en belül lekapcsolja a készüléket, és nem is tudod visszakapcsolni amíg a hiba fennáll.

ha megfelelő szerelésről beszélünk, akkor az EPH rendszernek is meg kellene lennie

2013. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Áramütés veszélye akkor áll fenn, ha a bojler védőföldelése nem megfelelően lett kivitelezve vagy korrodálódott.


Az nem igaz villanybojlernél, hogy a vízkötelenítés elmaradása növelné a villanyzsámlát, az energia ugyanis megmarad. Gázbojlernél más a helyzet, ott vízköves bojlernél több energia távozik az égéstermékekkel, de villnybojlernél ilyen nincs.


Nekem egy 44 éves bojlerem van, 15 éve nem vízkőtelenítettem. :)

2013. júl. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hőérzékelőkre rakódó vízkő késlelteti a kikapcsolást, így a szokásos beállítási értéknél jobban felmelegszik a víz így a szokott fogyasztás a szokott beállításnál megnő. persze az energia az ott van a vízben, nem vész el.
2013. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van rá esély hogy gáz lesz belőle, de már akkor is ezeket úgy csinálták meg hogy ha valami gond van akkor előbb lekapcsol az automata mint hogy megrázza az embert. Persze kisebb áramütés lehet ami csak megcsíp maximum de halálos nem fordulhat elő.

Ha azóta egyszer sem volt takarítva akkor csoda hogy még működik.

A bojlereket 3-4 évente illik kitakarítani meg fűtőszál és anód rúd csere sem árt neki, plusz vezeték csere is mindig jól jön.

Persze lehet már kuka az egész mert lehet annyira elvan kövesedve hogy már kiszedni nem fogja onnan senki szedni.

Ha nagyon zúg meg súg a bojler miközben melegíti a vizet akkor már annyi vízkő van benne hogy azon keresztül vezeti a hőt a vízbe ami baromi sokat fogyaszt.

Én amióta családi házba költöztem és felújítottam 6 éve vettem egy új bojlert mert a régi öreg volt már. Nekem akkor az eladó mondta hogy a hajdu bojlereknek még ma is képesek vagy 20-25 évig működni persze tartályilag mert azok még jók. Az elektronikai rendszere már kevésbé de azokat időnként cserélni kell takarítással együtt.

2013. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!