Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözzek másik albérletbe...

Költözzek másik albérletbe vagy ne?

Figyelt kérdés
Valaki adhatna tanácsot nekem, mit csináljak. Albérletben lakom 28000 ft-ért mindennel együtt, 5-en lakunk itt. Most 4-en, de kiköltözött egy csaj. Szeretnék elköltözni, de nem tudom, menjek-e vagy ne. Lakik itt egy csaj, aki kissé idegesítő stílusa van, gazdag családból származik. Este 8-kor áll neki főzni, az egész lakásban sült hús szag van, amit alvás előtt nem viselek el. Ideköltözött egy munkatársam, aki minden nap felhozza a barátját. Az úricsajnak nem tetszett, ezért a főbérőnek szólt. Kitalálták, hogy ha valakinek itt alszik a barátja, fizessen be az albérletbe. Ha egy héten 3-szor alszik itt a barátom, a fogmosáson kívűl semmit nem fogyaszt, és heti 3 alkalom miatt 13 ezret kellene fizetnie. Oké, hogy ha minden nap itt lenne, akkor tényleg fizetnie kellene. A munkatársam barátja sokszor tovább marad, mint a munkatársam. Megy dolgozni hajnalban és a hapsi még 10 órakor is itt alszik. Ez tényleg nincs rendjén. Az én barátom velem együtt lép le reggel. Ha nem vagyok itt, ő nincs itt. Na meg az úri lányt sokan nem kedvelik. Nagyon idegesítő. Elkezdődött a fűtés, de langyos a radiátor, egész éjjel, még nappal is fázunk. A másik lakás olcsóbb lenne, de itt van egy havi kaucióm, ami 15 ezer ft. Nem léphetek le csak úgy, mert ha szólok a tulajnak, 1 hónap felmondási időt kér, amit pontosan betart. Pénzt nem adja vissza, hanem pluszban elkéri a rezsit is, ami 13 ezer ft. Nem tudom, mikor költözzek. Legszívesebben most lelépnék innen. A másik lakás sokkal barátságosabb, mint ez. Folyat a wc is, de a tulaj szerint nem a mi költségünkből, hanem a közösből, ha nem pörög az óra. De senki nem zárja el normálisan, ahányszor belépek, mindig pörög az óra. Nem szeretnék fizetni ezért is. (Ezek meg a wc ülőkén aggódtak, hogy új kell, de ezzel nem foglalkoznak.) Mosógépet is nekünk kellett venni, mert folyatott, a tulajt nem érdekelte. Nem tudom, mi legyen. Most meg egyedül maradtam internet használó, lehet, hogy nekem egyedül kellene fizetnem az egészet. Ha augusztusig 5-en maradnánk, elvileg nem kellene a rezsit fizetni, vagy még az albérleti díjat sem abban a hónapban. De nem tudom, ki fogom e bírni itt.
2009. okt. 19. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Válts! Nálam is hasonló volt a helyzet, hárman laktunk a lakásban, és nyáron is fizetni kellett, mikor ott sem voltam. Albérletet még csak hagyján, de rezsit is. Egyik lakótársam ott volt végig, de mindent harmadolnunk kellett. Másrészt, a kérdezésem nélkül kölcsönvette a cuccaim, egyik pasi jött a másik után, két hónapig ezzel, egy hónapig azzal, stbstb. A másik lakótársam állandóan felfordulást csinált, és a főbérlőnkkel is voltak gondok,meg szerintem nagyon drága is volt... Az én nevemen volt a szerződés megkötve, de úgy leléceltem, mint a pinty. Most, ketten a párommal egy 37nm-es lakást bérlünk, ez ugyan 20nm-rel kisebb a másiknál, mégis három helyett ketten fizetjük, és így is 10000 Ft-tal olcsóbb még télen is. Szóval én egyáltalán nem bántam meg. Sokkal nyugodtabb lett a helyzet. Engem már az utolsó időben igencsak felspanolt, hogy nem csak a tulaj, de a lakótársaim is kihasználtak. Megették a kajám, stbstb. Volt, hogy megfőztem a vacsit, mire jön a párom, bementem a szobába, mire megjött a barátom, addigra a csaj megvacsorázott a főztömből a pasijával, és kb egy adag maradt. Szóval, voltak csúnya dolgok, és nem sajnálom, hogy váltottam. Kauciót én sem kaptam vissza, de a nyugalmam megért ennyit. Sőt, én egyik pillanatról a másikra jelentettem be, hogy mi van, és nem érdekelt ki mit szól. Kicsit elkalandoztam, de a lényeg: költözz!
2009. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem jutott eszetekbe egy házirendszerűséget vagy szerződésszerűséget írni? vagy megállapodni? miért nem ültök le és beszéltiek meg?!
2009. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a fenének laksz tömegszálláson? Állj össze egy olyan barátnőddel, akivel jól kijöttök, és béreljetek ki kettesben egy kisebb lakást. Én két éve jöttem el Budapestről, akkor fizettem 30ezer forintot egy metrómegállónál lévő teljesen berendezett lakásért, ahol egyedül laktam.
2009. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs senki, akivel összeköltözhetnék. Ha lenne, akkor már nem itt laknék. Innen megyek el, pár héten belül. Nincs kedvem állandóan vándorolni, mert felesleges. De, ha nem jó itt, muszáj mennem.
2009. okt. 30. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!