Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha albérletbe megyek és azt...

Ha albérletbe megyek és azt mondta nincs aláírni való és költözhetek jövőhéten az nem ijesztő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 23:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hát én megijedtem:$
2011. aug. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól értem : a Tulajdonos nem írt semmiféle szerződést és ez téged most bizonytalanná tesz?!...


Ha így van, akkor szólj a Tulajdonosnak, hogy írjatok egy szerződést, amiben benne van a lakbér összege, miért kell még ezen kívül fizetned (villany, gáz, telefon, víz, stb.), mi történik, ha elromlik a csap, W.C.-tartály (ki javítja meg?)...

Milyen dátumon foglalhatod el a lakást, milyen feltételei vannak a Tulajdonosnak, milyen indokkal tehet ki a lakásból, stb...


Itt találsz ilyen mintanyomtatványt :


[link]

2011. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy érthetetlenre sikerült. Tehát voltam az albérletben, megmutatta a tulaj, tetszett, mondtam kellene mondta oké, jövőhéten költözhetek, 10-én mindig fizetés és elköszöntünk. Szerződés nem kell?
2011. aug. 21. 23:40
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha lenne szerződés, mert az téged is véd az esetleges későbbi félreértésektől!


Lehet, hogy a Tulajdonos sem elég tájékozott vagy ő is olyan tapasztalatlan, mint te, és még nem csinált ilyet...


Szerintem nyomtasd ki a szerződést és beszéljétek meg a Tulajdonossal, hogy ez mindkettőtök érdekét szolgálja!


Nyugtasd meg, hogy ettől még őneki nem kell adót fizetnie (általában nem jelentik be a Tulajok, hogy ne kelljen adózni a lakáskiadás után)...


3 havi kauciót (letétet) sem kért tőled?!...

2011. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem, azt sem. azt mondta rugalmas, lazán kezeli a dolgokat. de ha nincs szerződés és ha meggondolja magát, akkor fognom kell a holmim és azonnal elmenni?
2011. aug. 21. 23:47
 6/15 anonim ***** válasza:

Na, ezért kellene a szerződés!... :-[

A szerződésben az is benne van, mennyi idő alatt kell kiköltöznöd, ha a Tulaj úgy dönt (legyen időd másik albérletet keresni)...


Elég sok probléma lehet, amit egy szerződés lerendez előre, nem pedig utólag azt talál ki a Tulajdonos, amit akar!...


Ha mégsem akar szerződést kötni (ez azért már elég gyanús!), akkor vigyél magaddal valakit tanúnak, aki később igazolni tudja, mennyi bérleti díjban egyeztetek meg, mik voltak a feltételek, mennyit kell még rezsire fizetned, stb...

Ezeket ott a tanú előtt ismételtesd el a Tulajdonossal ("Hogy is van ez?" felkiáltással)...


Mond azt neki, hogy az ismerősöd csak elkísért...

2011. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen ijesztő. Én is laktam ilyen albérletben és soha semmi gond nem volt ezzel :)
2011. aug. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azért nem akar szerződést írni, mert akkor adót kellene fizetnie a bérleti díjból, csak ebben az esetben mindketten csalók lesztek. Ő azért mert nem irat alá veled semmit hivatalosan, te pedig azért mert belemész. Ezt hívják úgy, hogy mindkét fél számára előnyös, mert a tulajdonos mentesül az adó alól, te pedig valószínűleg valamennyivel olcsóbban kapod meg. Persze ha kiderül, buktok mindketten.
2011. aug. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 8 albérletben laktam, egyikben sem volt szerződés. Nem akartam adózni utánam, ennyi. Persze diákként meg egyedülállóként nem nehéz költözködni, családosként ragaszkodnék a szerződéshez. Persze igazihoz!! Nem csak egy papírhoz...
2011. aug. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg a saját lakását adja ki Neked és nem valaki másét.

Mindeképpen kell valamilyen írásos szerződésféle, ne felejtsétek el leolvasni a gáz,- villanyórát beköltözéskor, stb. És ezt is írásban kell foglalni, hogy onnantól fizeted Te a rezsi költségeit. Mi van a közös költséggel, stb.

A szó elszáll, az írás megmarad!

2011. aug. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!