Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Csepelről?

Mi a véleményetek Csepelről?

Figyelt kérdés
A párommal azon gondolkodunk, hogy Csepelre költöznénk ( a Rákóczi úton lenne egy szép lakás), viszont elég rosszakat olvastam a közbiztonságról. Érdekelne, hogy mennyire biztonságos a környék, tényleg sok-e a roma. Nekem fontos lenne, mivel Bkv-val járnék munkába.

2013. júl. 15. 11:13
 1/7 anonim válasza:
47%

A külső részekkel nincs baj.Pl király erdő.De a belvárosi rész szerintem borzalmas.

Én nem költöznék oda.

2013. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valóban úgy van, ahogy hallottad. Rossz a közbiztonság és rengeteg az apacs harcos.
2013. júl. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Romák nincsenek Csepelen, de cigányokkal tele van!


Mi a baj a cigány szóval?

2013. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szegény kerület kevés extával, de szerintem sem a közbiztonság nem rosszabb, mint a többi kerületben (Erzsébet, Kispest, stb), inkább átlagosnak mondanám, ugyanúgy, mint a roma-helyzetet. Én 8 éve élek itt a Kossuth Lajos utcában (Rákóczival párhuzamos), de eddig nem ért atrocitás a részükről. Mivel kisgyerekeim vannak, sokat járunk játszóterekre, többnyire normálisak az emberek, néhány kivételt leszámítva, de sajnos ilyesmi bárhol előfordul. Előtte a 9. kerületben laktam, ott fényes nappal egy bolt előtt raboltak ki az utcán, betörtek a lakásunkba és még sorolhatnám a rossz tapasztalataimat. Az autónk is itt áll a ház előtt és még soha nem nyúltak hozzá, viszont az V. kerületben már 2x is feltörték, pedig semmi érték nem volt benne. Szóval szerintem nem gáz, vagy semmivel sem rosszabb, mint a többi, nem elit kerület és a lakások valóban nagyon jó áron vannak.

Lehet mocskolódni, de a romák mindenhol ott vannak, mindenhol sokan vannak. Van itt is egy pár család, akiket kerülni kell, de nekem pl. sokukkal jó tapasztalatom is van! Nehéz dolguk van, ha normális életet akarnak élni, szemben az előítéletekkel... de ez már más téma :)

- 32 éves nő -

2013. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is ott lakom, bkv-val járok és nem gáz.
2013. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a belvárosban lakom, és igen, valóban sok a roma származású, de a 20 év alatt egyszer nem történt semmi rossz velem. Néha kötekednek persze, de akkor egész egyszerűen tovább kell menni :) A közbiztonság meg javult tapasztalataim szerint, polgárőrök járőröznek, szóval nem kell félni.
2013. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1: Semmivel sem borzalmasabb, mint a 11. vagy 13. kerületek forgalmas részei, amiket úgy istenítenek sokan, de igazi előnyük csak a közlekedési infrastruktúra relatíve fejlettsége. Amúgy Csepel ugye egy szigeten van, és ha valamire való politikusaink lettek volna/lennének, akkor ez a sziget lenne "Budapest Manhattenje", tehát a legmenőbb része.
2017. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!