Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet utánanézni egy régi...

Hol lehet utánanézni egy régi belvárosi épület múltjának?

Figyelt kérdés
Egy körfolyosós házról van szó. Érdekelne, hogy pontosan mikor épült, érte -e kár a világháborúban, stb.
2009. okt. 21. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Körfolyosós?Én is olyanban laktam 20évig.24vagyok. Szerintem a régi lakóktól.Idős nénik bácsik.Esetleg ha ők megmondják (nálunk tudták a tulaj nevét) akkor már utána olvasni könnyebb már a könyvtárban..
2009. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nagyjából a két világháború között épülhetett, és annyira idős emberek már nem laknak itt. A lakók többsége fiatal.
2009. okt. 21. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a Földhivatalban.A tulajdoni lapon rajta van a régi tulajdonosok neve.Innen már ellehet indulni.
2009. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 22. 10:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát en nem egészen igy csinalnam, nem is értem a válaszokat logikailag. Megnézed a földhivatalban a tulajdoni lapot és azon latszik a helyrajzi szám. Igen am, de ez 1972 óta van, azelőtt másfajta helyrajzi szám volt, de ez most mellékes reszben. És akkor ott latod a régi tulajdonosokat, és akkor hogyan tovabb? Honnan találod meg hogy hol laknak most? És mibol gondolod, hogy egy 80-100 éves házrol ok tudnak bármit is, és amit tudnak, az valóban hiteles információ?


A következőket csinald: tudd meg a helyrajzi számot és menj el a megyei levéltárba. (gondolom ez a pest megyei) Ott tudni fogjak az épület régi helyrajzi számát, és a térképnyilvántartásból meg lehet tudni hogy hogyan változott maga az épület. Ezután ha még többet akarsz tudni, a közigazgatási iratanyagból a műszaki osztály iratait kell kikérni, mutatókat és iktatókönyveket fognak talán adni (ez nem biztos) és ezekben az iratokban már utána lehet olvasni az egyes épületeknek ha szerencséd van, és megvan a keresett irat. A levéltárba a beiratkozas ingyenes.

2009. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: ez aztán a részletes és pontos válasz, nagyon köszönöm!
2009. okt. 22. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!