Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismertek valakit aki kiköltözö...

Ismertek valakit aki kiköltözött külföldre családostul a könnyebb megélhetés reményében? Akár személyes tapasztalat?

Figyelt kérdés
Öten vagyunk a családba a szülők 45körül, három gyerek, tizenévesek. Mennyire lenne nehéz egy teljesen új életet elkezdeni? Én el sem tudom képzelni, őszintén én nem nagyon támogatom az ötletet, de igazuk, van nagyon nehezen jövünk ki a pénzzel itt.

2013. júl. 23. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A siker elsősorban attól függ, milyen végzettségük van a szüleidnek, és beszélnek-e idegennyelvet.
2013. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Semmit sem írtál arról, mihez értenek a szüleid, milyen idegen nyelvet beszélnek, és milyen szinten. Úgyhogy csak általánosságban. Egyből öten kimenni rázós lehet. Biztosabb megoldás, ha apuka kimegy körülnézni, és amikor neki már van biztos állása, ismeri némileg a viszonyokat, és összegyűlt némi pénz, akkor utána megy a család. A kérdés, hogy kibírják-e szüleitek néhány hónapig, netán egy évig egymás nélkül.
2013. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

apukám végzettsége mezőgazdasági, állatgondozó, de 15 évig hajózásban dolgozott beszél szerbül horvátul.

anyukám gyógytornászként végzett, de van neki fogaászti is, jelenleg abban dolgozok, beszél angolul, németül, szerbül, horvátul.

2013. júl. 23. 23:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Én jöttem ki a gyerekkel.

Attól függ, mennyire vagytok nyitottak, befogadó közösségbe kerültök-e. Az a tapasztalat (barátnőké és saját), hogy minél kisebb egy gyerek, annál egyszerűbb neki a beilleszkedés. Hamarabb megtanulják a nyelvet és a régi életüket is könnyebb otthagyni, mint az idősebbeknek, akiknek esetleg a szerelmük, barátaik maradtak otthon. Azért nem mindegy, hogy a kis elsős/ovis a többivel együtt kezd 20-ig számolni tanulni, vagy a nyelvet nem beszélő nagyobbnak magyarázod, hogy mi a fosszilis energiahordozó - és ebből úgy írjon dolgozatot, hogy még alig tud kommunikálni. De nem lehetetlen. Egyes országokban (főleg ahol sok a bevándorló, pl. Anglia) nagyon sokat tudnak segíteni az iskolában, a barátnőmék gyerekeit felzárkóztatták, segítették folyamatosan.


Az a legjobb, ha az egész család megy ki, mert legalább ha az egyik szülőnek van munkája, a másik tud segíteni a gyerekeknek, intézni amit kell - mert ügyintézni való az lesz bőven! Lakás, bankszámla, iskolai beiratkozás, ez meg az.... Aztán amint egyenesbe jön az életetek, a másik szülő is tud koncentrálni jobban a munkára.


Hajrá, próbáljátok meg.

2013. júl. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Keresztapumék költöztek ki, de fokozatosan. Először ő, majd a barátnője. Mikor min kettőjüknek lett biztos állása jöttek a gyerekek is. eleinte nehéz volt a honvágy miatt de megszokható. Ember reálisan látja a dolgokat, nem szorja két kézzel a pénzt, szépen meglehet élni. Én február március környékén megyek utánuk, most is mehettem volna de eléggé fel kell húznom a nyelvtudásomat.
2013. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
2 rokonom is van, akik kiköltöztek. Az egyikük Los Angelesbe, a másik Angliába. Mind a ketten láthatóan sokkal jobban élnek. Szerintem egy próbát biztosan megér. Akár érkeznek becsmérelések, akár nem, nekem is az a tervem, hogy az iskola után elhagyjam az országom, akármennyire is szeretem. Miért maradjak itt, a cigányok, a tolvaj politikusok, meg a házibuli adó mellett, amikor mehetek máshova is, ahol garantáltan jobban élnék meg?
2013. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
45%

Nővérem ment ki Londonba. Bébiszitterkedéssel kezdett, most egy közvetítőirodát vezet. Én szeptemberben megyek Bécsbe tanulni. Itthonból elegem lett. Nem értem ez miért jó, de valahogy én nem érzem magamat nagy magyarnak. meg a kalandvágy is hajt, meg imádom Ausztriát. Apám szeptemberben megy Németországba üzletvezetői pozícióba. Mostohatesóm Svájcban, Zürichben dolgozik, bankban egy valamilyen kis vezetői pozícióban, de voltak rövidtávú, vagyis határozott idejű munkái Amerikában, és Hongkongban is. Anya marad egyelőre itthon csinálja a saját munkakörét, de ő is megy majd ki apám után. Nekünk szétszóródik Európán belül a család. Van egy bátyám is, ő is Londonba készül nővéremhez. Építőiparban dolgozik, igen jó tehetsége van hozzá, de nehéz a kezdet.

Nővérem 9 év kemény munkája után jutott el ide, hogy most közvetítőirodája van, ami beindulófélben van. Apám 45 év munka után, ebből itthon 23 éve vezet egy éttermet elég gyatra sikerrel ahhoz képest, hogy mennyi energiát fektet bele. Most egy ismerősön keresztül tudott hozzájutni, vagyis csak ő ajánlotta neki fel a lehetőséget, mivel szerinte Apám nagyon jó vezetői képességgel rendelkezik.


Én azt mondom, hogy ha valaki nekivág, akkor legyen pénze, mert nem olcsó a külföldre költözés...vagyis nem drága, csak nekünk magyaroknak drága. Legyen tapasztalata, és olyan helyre akarjon menni, ahol az adott szakma ideális. Gondolok itt arra, hogy mezőgazdasági foglalkozással ne akarjon valaki a berni Alpokba dolgozni, mert ott csak mufflonok és sziklák vannak. Nyilván a jobb helyekre kell némi protekció is, de megfelelő végzettséggel, ÉS NYELVTUDÁSSAL, sikert lehet elérni.

Nem lehetetlen, több esélye van, mint, hogy lottót nyerj.

2013. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hát külföldön megfelelő nyelvet ugye beszélni kell. Nem szükségesen kell ahhoz diploma, vagy bármi más, a diploma csak megerősíti azt, hogyha nem találsz sehol sem munkát, akkor majd diplomával. De nem lehet tudni, mikor sikeres valaki, attól még hogy nincs valakinek diplomája, vagy egyebe, attól még nincs minden veszve. Sosem lehet tudni, mit hoz az élet. Volt osztálytársamék kiköltöztek Ausztriába, német tudást igényelt. Apjuk egyedül dolgozik, jól keres 3 gyere mellett szakácsként.
2013. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyik lány barátom apukája kiment Németországba dolgozni mert a bank el akarta vinni a házukat. Egy évre rá, ment az egész család, azóta is ott élnek, ott jár iskolába.


A nővérem és a barátja kimentek Németországba. A fiú ilyen faipari dolgokat végzett és forintba átszámítva 350 ezer körül keresett. Ott kint mentek német nyelv órákra, megtanulták a nyelvet, vettek autót, házat, a fiú már 600 fölött keres, a nővérem nem tudom mennyit de ő is dolgozik , pedig ott a nők sokan nem dolgoznak csak várják haza a gyerekeket meg az apukát. Tök jó életük van, családi gazdaságot is indítottak. Itthon meg szerintem éhen haltak volna. Én is megyek.

2013. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyik barátnömék Finnországba költöztek ki. Elöször apuka minimális nyelvtudással kiment, körülnézett, ahogy a korábbi válaszolók is írták, szerintem is így a legjobb belevágni. Aztán amikor stabil állása volt, ment anyuka meg a gyerek, bölcsödétöl kezdve ott végezte az iskolákat. Megmaradt a kapcsolat az itthoniakkal, az elején még gyakrabban aztán utána évente kétszer-háromszor jönnek haza. Sokkal minöségibb életet élnek, mint amilyet itthon élnének. Ha öket kérdezem, mindig azt mondják, sose bánták meg, és most is ugyanígy tennének.
2013. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!