Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne lehűteni a...

Hogyan lehetne lehűteni a lakásom?

Figyelt kérdés
Sajnos most, hogy kánikula lett a lakásomban, 30-32 fokos hőmérsékletben vagyunk. Főleg este nagyon rossz egy 20-30 perces egy fikarcnyit sem ér. Van egy szoba ahol megy egy számítógép, az még 2 fokkal megspékeli a hőmérsékleti értékeket. Borzalmas. Légkondin gondolkozok, de azt nem tudom, hogy a külső egységét hova lehetne szerelni, nemtudom, hogy tudtok-e olyan alternatívákat mondani ami hűtené a lakást és nem kerül nagyon sokba?
2008. jún. 26. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajna tapasztalatom szerint egy meleg lekásban csak a légkondi tud hűteni megfelelően, nekünk van redőny, vastag fal, nikecell szigetelés meg minden, és semmitse ér. Illetve mégis, a jó szigetelés benntartjaa meleget este is:D

Olcsó megoldás a ventilátor, csak nemsokat ér. Esetleg meg lehet turbózni, ha fagyasztóba beteszel egy kólásüveget teli vízzel, és estére odateszed magad mellé, hogy hűtsön, csak nagy vizet csinál reggelre és nem is hatékony, de a semminél több...

2008. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete vettem klímát, nagyon kellemes hogy végre nem lóg a nyelvem a panelben nyáron. Semmiképp nem ajánlanék mobil klímát, sokkal rosszabb a hatásfoka mint egy normál split klímának. A kültéri egység ne legyen túl messze a beltéritől, max. 3-5 méter cső, fontos hogy ha társas házban laksz lehetőleg ne zavarja a szomszédokat, és hozzáférhető helyen legyen, karbantartás miatt ki lehessen hozzá hajolni. A beltéri egységet olyan helyiségbe szereltesd fel, ami minél nagyobb térfogatú, és ahol a legtöbbet vagy, ideális a nappali (minél nagyobb tér legyen a klíma előtt akadálymentesen). Azért jó a nagyobb helyiség, mert tapasztalatom szerint "magától" a hideg nem "megy át" a másik szobába, hatékonyan csak 1 helyiséget tudsz vele hűteni. Túl kicsi szobába meg bármilyen kis teljesítményű klíma is túl nagy lesz. Mivel a hideg "leesik" a padlóra, érdemes egy ventillátorral felfelé fújni a hideget így keveredik a levegővel, egyenletesebben áthűti a szobát. Már 60 ezertől lehet kapni klímát, a nagyon nevenincs márkától óvakodj, de általában ha egyszer elindul nincs vele sok gond. A felszerelés sajna drága mulatság, az ár 35-50 ezerig megy, ráadásul ilyenkor főszezonban már nehéz találni klímás szakembert aki nincs teljesen betáblázva :(
2008. jún. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nincsen erkélyem a tárasházi falra (ami az utcára néz, nemhiszem, hogy klímát lehetne tenni, mivel parabolaantennát se lehetett anno) van még 2 lehetőség a külső egységre, de azok 9-10 méterre vannak a nappalitól. Sajnos megbuggyanok :) :(
2008. jún. 27. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sincs erkély, ablak alá rakattam ki konzollal. Én megkérdeztem a homlokzatra elhelyezett tárgyakról a közös képviselőt, azt mondta 2008 jan 1 től nem kell rá hatósági engedély, ki lehet tenni nyugodtan, 1 feltétele van, hogy ne zavarja a lakókat és a járókelőket( kondenzvíz ne csöpögjön a járdára). (előző hozzászóló voltam)
2008. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Erről nem hallottam, de hétfőn megkérdem a társasház-vezetőt :) Köszönöm a válaszokat.
2008. jún. 27. 23:25
 6/6 anonim válasza:
0%
nyisd ki a huto ajtot!:D
2008. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!