Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Először festünk, ráadásul...

Először festünk, ráadásul mészfestékkel, problémák akadtak, megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Albérletben vagyunk, és az étkezőnkben felrobbant a kávéfőző, mindenhol fekete foltokat hagyva. Ma vettünk a boltban mészfestéket, őszinte leszek, gőzünk sem volt arról hogy ez milyen, gondoltuk jó lesz. Szóval nagyjából letakarítottam, csiszoltam a falat, majd felvittük az első réteget, elvileg még kettő réteg jön rá, de örülök ha egy réteg kijön, pedig nem pazaroltunk, és hígra is csináltam, persze amennyire lehetett csak, kb 25-30% vízzel csináltam. Sajna nem sokat takar eddig, lehet azért mert az első réteg, de most mit csináljak? Gondoltam arra, hogy elosztom a maradékot, és veszek rá valami sima festéket, amit csak felviszünk ecsettel és szép színű lesz. Ez hülyeség? Vagy vegyek még egy vödör (5L) mészfestéket? Esetleg bármi ötlet? Megszenvedünk vele, főleg sarkoknál, éleknél, nem tudom milyen lesz. Előre is köszi!
2013. aug. 7. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:

"kb 25-30% vízzel csináltam"


Az rengeteg az előre kevert mészfestéknek! A mész egyébként is csak a teljes száradás után takar, néha csak másnap látszik az eredmény. Bár ha előtte diszperzit volt a falon, akkor nem biztos, hogy megmarad rajta a mész.

2013. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!