Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány négyzetméteres lakás az...

Hány négyzetméteres lakás az ideális egy három tagú családnak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 17:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Most még ketten vagyunk de hamarosan már hárman. Jelenleg albérletben lakunk 26 nm-en. A baba miatt muszáj lépni,és igen Pesten szeretnénk itt van a munkánk. Nagyon nehéz ez főleg nekem,mert én is 160nm-es családi házból jöttem.
2009. okt. 26. 18:59
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos megmondom mia brutál.Van egy barátom a budai hegyekben laknak egy 700nm házban ahol van fitness beltéri 15 méteres medence jakuzzi és nemegyszer vendég voltam.Namost ezután betérni az én lakhelyembe egy 11.kerületi panelbe:S:(
2009. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
hát mi négyen vagyunk 54 nm-en. nagyon rossz. a konyha-étkezőben úgy fér el 4 ember, ha mind ül. a fürdő egész nagy a lakáshoz képest, de amúgy meg kicsi. a kisszoba, 9 nm, 2-en lakunk itt, én egy 14 éves tini, tesóm egy 8 évs hisztis, rendetlen liba. nagyon kicsi a lakás, utálom :( a nappali-nagyszoba bútorok undorítóak, nagymama szőnyeg, stb... pedig pénzünk az lenne, hiszen van 3 motor, 2 autó, 2 lakás, stb.... de nem hajlandóak lépni a szüleim... ha eladnánk a másiat, simán el tudnák költözni az undorító betondzsungelből, ami büdös, cigányokkal teli, koszos, egyhangú, unalmas, zöldnélküli.... utálom az életem!!!!
2009. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
120 m2-en élünk ketten /két szintes/ Kényszerből. Lakni sem tudunk ennyit és nagyon magas a rezsi is. Nekünk nagyon megfelelne egy 50-60 m2-es kis házikó is, de egyéb okok miatt ide vagyunk szögezve.
2009. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

mi hárman (apu anyu én) lakunk egy 520nm-es házban [havi 200e a ház fenntartása,kaja ruha meg ezek nélkül ]. istenem, mit meg nem adnék egy nyugodt kis panelért :) sokkal kevesebb takarítanivaló, nem olyan költséges a fenntartása. szóval ebből azt akartam kihozni, hogy ha esetleg megszorultok, egy budapesti panelt eléggé könnyen el lehet passzolni ( legalábbis én úgy vettem észre). az első években nem lesz nehéz elélni egy 40-50nmes lakásban, amíg kicsi a baba, egy 5-6éves koráig, aztán már kicsit több teret fog igényelni :S

jó babázást^^

2009. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

sosem vágytam nagy lakásba, mert azzal csak a gond van: rezsi, takarítás, miegyéb... szóval inkább verd a s.gged a földhöz, hogy ezt még megengedheted magadnak...

menj le a csövesekhez a blahára, rögtön több kedved lesz a 40nm-es panelhez...

2009. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyesek úgy látszik nem értik a kérdés lényegét és elkomolytalankodják a dolgot.

Tisztelet a kivételnek!

Nem az a kérdés, hogy ha választani lehetne, ki milyen lakásban szeretne lakni. Én is szívesen laknék egy 20 szobás 1000nm-es villában, több hektáros parkkal és halastóval körülvéve. De maradjunk inkább a realitásoknál!

Egy főre, egy közepes méretű szoba és a közös helységekből a ráeső területarány úgy gondolom, hogy elfogadható. Ez átlagosan kb. 20-25nm-t jelent személyenként.

2009. okt. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és én ismerek olyan családot, ahol nagyszülők, szülők, gyerekek laktak együtt egy 46nm-es, 1,5 szobás panellakásban, 8-an.

Ez a másik véglet.

2009. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves 21:29-es igen a seggem verem a földhöz hogy ilyenre legalább telik. Te meg verd a fejed a falba,hogy ilyen bunkó vagy!!!
2009. okt. 26. 22:05
 20/22 anonim ***** válasza:

"...egy budapesti panelt eléggé könnyen el lehet passzolni ( legalábbis én úgy vettem észre)"


Ez nem így van! 1,5 éve árulom a 1,5 szobás budapesti panelomat és nem kell senkinek. A lakásnak elég jók az adottságai (1. emelet, jó állapot, jó közlekedés) és olcsóbban adom, mint a környéken lévő problémásabbakat.

Mivel nem ott lakom, közben végig fizethettem az üres lakásra a rezsit, beleértve a nem kevés távfűtést is.

2009. okt. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!