Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A régebben épített házakat...

A régebben épített házakat miért nem szigetelték be rendesen, miért kell utólag szigetelni az ilyeneket?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt a 30-40-50 évvel ezelőtt épület házakat. Gondolom akkoriban is hideg volt télen, nyáron meg meleg, akkor miért nem szigetelték be őket?

Nem volt anyag, vagy nem volt szakember, vagy csak nem törődött vele senki?



2013. aug. 17. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem volt meg a technológia a hungarocell falhoz rögzítésére és belemásztak az egerek.
2013. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már érthető.
2013. aug. 17. 13:35
 3/6 anonim válasza:
Én meg azt nem értem, hogy a tégla lakások szigetelésére miért nem jár állami támogatás úgy ahogy a panelra!(lásd. panelprogram) Téglaprogram miért nincs? Itt fagyunk bele a lakásba télen, a gázszámlánk meg 27ezer forint télen-nyáron álltalányban.Konkrétan az utcát fűtjuk a köcsög hőhidas tégla lakásunkbol!:(
2013. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkoriban nagyon drága volt a szigetelés és ezért nem voltak nagyon elterjedtek. Másrészt akkoriban olcsóbb volt a tüzelő és így nem igen foglalkoztak vele.


Egyébként 60 évvel ezelőtt is használtak szigetelést.

Amivel én találkoztam az 30cm vastag hullámpapír szigetelés volt. Ez le volt valamilyen vegyszerrel kezelve és így nem mentek bele az egerek és nem is rohadt szét. Ezeket kátránnyal ragasztották egymáshoz és így is ragasztották fel a falakra.

2013. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves hármas én pont ezért kérdeztem, mert mi is ebben a cipőben jártunk, amíg meg nem csináltattuk a szigetelést. Csak nekünk ugye muszáj volt saját zsebből kifizetni, mert arra nem jár támogatás. Én sem értem, hogy miért csak a panelokra jár. Így jártunk.
2013. aug. 17. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
De én meg úgy tudtam hogy az agyagtégla az eléggé szigetel magától vagy nem? A 27 ezer meg nagyon sok átalánynak...
2013. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!