Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy 30nm es L alakú kis...

Van egy 30nm es L alakú kis ház amit szeretnék minimálisan " hangilag szigetelni " 2 sor téglából épült kivül vakolt de iszonyúan be-ki hallatszik minden a rendes beszéd is főleg az ablakok nál dupla üvegezésű ablakok vannak benne a gitt kipotyogott?

Figyelt kérdés
azt hittem azért hallatszik ki minden zaj de sajnos nem kinyomtam szilikonnal de sajnos igy is nagyon kihallatszik minden van valami ötlet ami segíthetne? jövőhetén bulit szeretnék tartani de igy nem díjaznák a szomszédok?

#ablak #jolzár de minden kihalatszik
2013. aug. 18. 21:42
 1/5 A kérdező kommentje:
még anyi hogy az ablakok egész jó állapotúnak tünnek csak sajnos minden zaj ki illetve behalatszik
2013. aug. 18. 21:44
 2/5 acelsziv ***** válasza:
Létezik hangszigetelő tapéta, ami 20-25 dB - is csillapít. Sajna az ablakokat cserélni kell. A dupla üveg kevés. Sok függ az kerettől is és az üveg fajtájától, kialakításától.
2013. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg régi 1,5-2mm vastag üveg van csak az ablakban, az sincs jól rögzítve. A mai ablakokban 4mm-es üveg van - az nagyobb tömege miatt kevésbé veszi fel a hangrezgéseket. Hasonló szituban kicseréltük az egyik ablakon az üvegezést (mert amúgy is repedt volt) és az ablak előtt állva nem kintről hallani a hangot, hanem a másik ablak felől.


Ha éjszaka lenne a buli, akkor ideiglenes megoldásként belülről minél nehezebb szőnyeget szorítanék az ablaknyíláshoz.

2013. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem köszi szépen a választ igen az üveg tényleg hajszál vékony jó ha van 1 mili
2013. aug. 19. 02:20
 5/5 acelsziv ***** válasza:
El nem hinnéd, mennyire hajlékony a vékony üveg. Naná, hogy átviszi a hangot.
2013. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!