Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kell be vinni a koliba...

Mit kell be vinni a koliba beköltözéskor? 16/L

Figyelt kérdés
Főzni nem fogok szóval ahoz kapcsolatosan ne írjatok...

2013. aug. 20. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Személyit, diákigazolványt, egy garnitúra ágyneműhuzatot (ha kell), wc-papírt, fogkefét, szappant, meg egy jegyzetfüzetet és tollat, amibe felírod, hogy mik azok, amiket még hiányolsz. Költözz be, aztán majd úgyis meglátod hogy mire van szükséged.

De a legjobb, ha érdeklődsz a koli portáján vagy az iskolában, mert minden koliban más és más a követelmény.

2013. aug. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én is most költözök be és fogalmam sincs... az alapvető dolgok biztos hogy kellenek (ruhák, tisztálkodási szerek, a könyveid) attól függ hova mész milyen tagozat én angolra tehát szótár..) nem tudom milyen lesz a koleszod valószínűleg lesz íróasztalod szekrényed... tehát jól jön asztali lámpa tanuláshoz és a szekrénybe pedig kicsi fehérneműs kosár :) hirtelen ennyi jutott eszembe :) Amúgy hova mész? :)) sok sikert 15/L
2013. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Laylah ***** válasza:
100%

Csak egyszerűen gondold végig, hogy zajlik egy sulis napod, a felébredéstől a lefekvésig, és tudni fogod, mit kell vinned :)


23/L

2013. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mondjuk a tanszereidet.:))
2013. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

leírok nektek egy részletes listát, ebben minden benne van! Max szortíroztok, ami nem kell! másodszorra leszek fűsulis, albérletben is laktam, tehát van tapasztalatom. Íme a "rövid" lista:

Koliba kell:


Fürdő:

tusfürdő

sampon

balzsam

borotva

fogkrém

fogkefe

pohár

folyékony szappan

törölköző (kicsi, nagy 2-2)

wc papír

mosószer

öblítő


Konyha:

evőeszközök

tányér (lapos, mély)

fakanál

merőkanál

fűszerek

edények

mosogatószer

szivacs

törlő rongy mosogatáshoz

poharak

olaj

fogpiszkáló

alufólia


Háló:

ruhák

ágyneműhuzat (2)

lepedő (2)

cipők

papucs


Egyéb:

telefontöltő

tollak

füzetek

pénztárca

telefon

tű+cérna

zsepi

sebtapasz

csavarhúzó

ruha akasztó

kaja!!

ásványvíz!!

ünneplő

beiratkozáshoz szükséges és koleszhoz papírok

bizonyítvány!!!

olló


ehhez persze lányoknak/fiúknak különböző plusz tárgyak jöhetnek...pl csajoknál női dolgok ugye a bizonyos napokra, smink cuccok, borotva, gyanta attól függ.

Remélem segítettem. :)

2013. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát elég szegényes lista, egy csomó dolgot kihagytál, ami fontos lehet. ;)
2013. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
72%
Ahelyett, hogy okoskodsz, inkább leírhattad volna, miket hagytam ki! :) Én mindig ezeket viszem koliba és nem vettem észre, hogy hiányozna valami. Konkrétan beköltözéskor ezekre van szükségem, utána meg nyilván kiderül, hogy az egyéb igényeim mit kívánnak...
2013. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Pl. kihagytad a mosógépet, mikrosütőt, a fitnesszfelszerelést, a négy darab 800 wattos hangfalat, routert a laptopokhoz, felfújható jacuzzit... Minek kellett neked ennyi cucc? Elüldöztek otthonról? Vagy megnyerted a koli gondnoki állását is? :)


Nekem egy sporttáskában elfért mindaz, amire szükségem volt. Szóval némileg cinikusságból jegyeztem meg, hogy egy csomó dolgot kihagytál. Ezért is volt a végén a kacsintós figura ;) Ennyi cuccot akkor sem viszek magammal, ha egy évre megyek ki külföldre dolgozni, nemhogy egy koliba, ahonnan elvileg minden hétvégén hazajössz :D

2013. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De végül is igazad van, és az enyém is csak egy vélemény. Korok, nemek, szükségletek és igények kérdése, hogy kinek mi a feltétlen szükséges a reggeli ébredéstől az esti lefekvésig egy kollégiumi szobában.

A listád rendben van, csak nekem első olvasatra sok, számomra haszontalan, vagy általam soha nem használt dolgot is tartalmazott, ezt akartam kifejezni.

De ötletbörzének mindenképpen jó :)

2013. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

"leírok nektek egy részletes listát, ebben minden benne van! Max szortíroztok, ami nem kell!"

Mint látod írtam, hogyha esetleg valakinek nem szükséges dolgok is találhatóak a listában, nyilván kihagyja. Én ezeket viszem, fel vagyok mindenre készülve, és arra legfőképp, hogy később ne keljen hetente szaladgálni mondjuk haza, mert egy fontos dolog otthon maradt. Én csaj vagyok, nyilván egy utazóban nem férek el, főzni is szeretek, sminkelek, hajat csinálok stb stb. Más és más igények, ahogy írtad.

Megpróbáltam minden fontos leírni, az illető úgyis eldönti mi kell neki. De például első kolibeköltözésemnél én is felkerestem pár ilyen listát, mert volt, hogy valami nem jutott eszembe, azt sem tudtam honnan induljak.

2013. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!