Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kaktuszokat miért kell...

A kaktuszokat miért kell télen sötét, hüvös helyre tenni?

Figyelt kérdés
Kaktuszokról,és pozsgásokról minden infot elfogadok,amit tapasztaltatok!
2009. okt. 31. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én karácsonyi kaktuszom déli oldali ablakban van és már telis tele van bimbóval. Én nem teszem sötétbe! Persze lehet hogy más kaktuszt oda kell...

És hűvösbe se, a fűtött szobában van!

2009. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hüvös hely kell nekik, de sötét semmiképpen se. A hüvös azért, mert a legtöbb ahol él, ott is van egy hidegebb és zsárazabb idöszak, ez a pihentetés kell a virágképzödéshez. A másik ok, hogy egy növény a kevesebb fényt jobban elviseli hidegebben, és mivel télen kevés a természetes fény, a lakásban meg méginkább, ezért jobb hidegen teleltetni öket. Viszont nagyon fonts, hgy majdnem szárazn kell öket tartani, mert könnyen elrohadnak, ha kezdenek összefonnyadni, az még nem baj. Havonta legfeljebb egyszer öntözd öket és akkr i csak keveset.

Az elsö válaszolónak: a karácsnyi kaktusz más egy kicsit, mert nem kimondottan száraz területekröl származik, és elég neki a téli fény is, éppen ezért is virágzik télen.

2009. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy tegyem az ágy alá őket!Az jó?Nem lesz baj neki?
2009. okt. 31. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak növények, amiket pihentetni kell, de azért nem sötétbe rakni, csak simán hűvösebbe. Be ne rakd az ágy alá, az hülyeség, attól nem fog pihenni, mert a hőmérséklet ugyanaz lesz, csak nem jut fényhez.


Nekem is vannak virágaim, meg karácsonyi kaktuszom is, amelyeknek pihenni kellene, de én soha nem pihentettem, így van olyan, ami a normális évi egy virágzás, hosszú pihenés helyett két havonta virágzik, mint az állat, és gyönyörűen nő. A karácsonyi kaktuszomat, sem pihentettem, meg nem tettem el az ablakból és már tiszta bimbó. Nekem nincs télikertem, verandám , fűtetlen szobám vagy mi a frász, ahova tehetném őket, hogy hűvösben legyenek, de így is tökéletesen megvannak.

2009. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ágy alatt el fognak pusztulni, ilyen hülyeséget (bocs) még nem hallottam.

Ha nincs megfelelö hüvösebb helyed (lepcsöhöház, fütetlen szoba), akkor a legvilágosabb ablakodba állitsd öket és öntözd kicsit gyakrabban (egx-két hetente).

Az utolsó válaszonlónak: nem minden kaktusz egyforma, van olyan, amelyik csak akkor virágzik, ha hidegen pihent, de a legtöbbnek elég az is, hogy kevesebb vizet kap. A karácsonyi kaktuszt meg miután bimbói lettek, nem célszerü mozgatni, mert nagyon sokszor ledobja ugy a virágokat.

2009. nov. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor a szobámban lessz,mert télen ígyis hüvös van ott.Köszönöm a válaszokat!Az a baj hogy nem tudom hogy melyik milyen fajta,mert van köztük ami hasonló a másikkal.
2009. nov. 1. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!