Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hajdú gázbojler őrlángja...

Sofiel kérdése:

Hajdú gázbojler őrlángja rendszeresen elalszik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
GB 80.2-02 víztárolós kerek gázbojler, most már naponta 5x újra kell begyújtani, nem a szél fújja el.

2013. szept. 6. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ráférne egy takarítás, különösen a fúvókára!
2013. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ehhez mindenképpen gázszerelőt kell hívni, vagy esetleg ki lehet pucolni valahogyan házilag is? (Nem kontárkodásra gondolok, csak olyasmire, amit biztonságosan meg lehet házilag is csinálni.)
2013. szept. 6. 09:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám a házi "kókányolást" ha nem értesz hozzá.

Több kárt csinálhatsz, mint hasznot.

Tudom, hogy pénzbe kerül, de mindenképp szerelőt hívnék.

2013. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 laszlo55t válasza:

Én is így jártam vele, volt (nyáron) amikor hónapokig nem aludt ki az őrláng, viszont most télen előfordul, hogy, 5 perc alatt akár 3-4x is kialszik, míg pl. előző héten akár 5 napig is folyamatosan égett az őrláng.

Egy alkalommal amikor rövid idő alatt gyakran kialudt, vettem a fáradságot és leszereltem az alsó védő műanyagot, és percekig figyeltem az őrlángot.

Volt értelme: azt tapasztaltam, hogy adott pillanatban az őrláng formája hirtelen átalakult "kövér" lángból hosszú, szúrós lánggá, mint amikor a forrasztópisztolyon növeljük az oxigén mennyiségét. Majd ugyanolyan hirtelen visszaalakul ismét "kövér" lánggá, ami nyaldossa (melegíti) a termoelemet.

Amikor hosszú szúrós formája van a lángnak, akkor elhalad a termoelem mellett anélkül, hogy azt melegítené. Ha ilyenkor több, mint néhány másodpercig nem melegíti a termoelemet, az kikapcsolja a gázt, hiszen az a rendeltetése, hogy ha nem ég a gáz, akkor ne árassza el a lakást.

Hogy miért alakul át az őrláng "kövér" formából hosszú szúrós formává, majd vissza, az lehet pl. azért, mert a gázvezetékben a gáz szakaszonként levegővel hígított.

2022. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!