Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy átlagos gázbojler hány...

Egy átlagos gázbojler hány köbméter gázt fogyaszt, míg felfűt 50-60 fokra?

Figyelt kérdés
Kb 5 nm a fürdőszobánk, és van benne egy gázbojler, meg egy gázkonvektor, kéményesek. Szerelő bácsi idegbajt hozott ránk, szerinte ott fogunk megfulladni, mert a konvektor és a bojler elveszik az oxigént, míg fürdünk..?
2012. okt. 15. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ennek a két dolognak mi köze van egymáshoz ?! Gondolom régi szar Féges B kategóriás ,egyen meg 1 m3-t. Az a lényeg a másik dologban,hogy a szellőzőnyílások nehogy el legyenek takarva. A készüléket pedig tisztítassátok ki,szerelő tudja,hova ell nyúlni.3500 Ft alapdíj+ kiszállás+ munkadíj. De egy tizest megér egy család élete,nem ?!
2012. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Annyi köze van, hogy azt mondta, annyi légköbméter van, amennyiből az oxigént pont megeszik a készülékek.

Szellőzőnyílások szerinte kevesek, és megfulladunk.

Pont azért kérdezem, hogy ne legyen baj, bármennyit megér a családom élete!


(számításai szerint egy köbméter gáz elfogyasztásához 16 köbméter levegőt használ el egy készülék)

2012. okt. 15. 20:31
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy vadonatúj, egy hete vettük.
2012. okt. 15. 20:31
 4/16 anonim ***** válasza:
Gázszolgáltatónál be kell jelenteni a készülékcserét Egyébként lehet,hogy tényleg nagyobb a levegőigénye mint a réginek,ezért kell összeszellőztetni a helyiségeket !
2012. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos különöskép nem tudok mit mondani biztos nem hazudott a gázszerelő!

Egyébként rajta kell leni a készüléken a makszimális fogyasztása vagy tipust beirva keress rá a neten.

2012. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Amúgy vadonatúj, egy hete vettük."


Akkor meg eleve zárt égésterű. Nem?

Legalább is ha bejelentetted, akkor annak kell lennie, mert az érvényes szabályozás szerint, még csere esetén is tilos nyílt égésterű készüléket lakótérbe, vagy azzal összenyitható térbe elhelyezni...


Amúgy:

E=C*m*dT, azaz 4,2*60*50=12600 kJ, legyen a hatásfok pocsék, 50%-os, akkor 25200 kJ = 25,2 MJ, ami meg átlagos fűtőértékkel számolva 25,2/31=


kb. 0,81 m3

2012. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Bence_ ***** válasza:

Lakásban milyenek az ajtók és az ablakok? Fürdő szoba ajtón mekkorák a szellőzők?

Két 1ndm luk szerintem elég szellőzőnek.

[link]

2012. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A szellőzők kb 20 szor 10 cm-esek, kettő van, egy alul, egy felül. Az ablak 40-szer 40 cm, fából készült, régi, bár nem túl huzatos. Ahová nyílik a fürdő, ott új, jól szigetelt műanyag ablak van.

Zárt égésterű, persze.

Hogyhogy be kell jelenteni a cserét, ezt nem tudtam?! Telefonálok, hogy Géza vagyok, és vettem egy új bojlert?

Köszönöm a válaszokat!

Sokat fogunk szellőztetni.

2012. okt. 16. 12:02
 9/16 Bence_ ***** válasza:
100%

Ha zárt égésterű akkor nem kell neki szellőző.

Nincs köze a lakás légteréhez.

2012. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Zárt égésterű, persze.

Hogyhogy be kell jelenteni a cserét, ezt nem tudtam?! Telefonálok, hogy Géza vagyok, és vettem egy új bojlert? "


Ha zárt, akkor meg nem tudom, mit nyavajog a gázos... Mi a pontos típusa?


Csere: Igen, kb. úgy. Tervezteted építésszel, és az szól a gázosoknak, és kéményeseknek. Ostoba és túlszabályozott a rendszer, döntően lehúzásra meg csak ki. Ha ezeket elmulasztod, akkor csúnyán bírságolnak...

2012. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!