Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazánom a konyhában van,...

Gázkazánom a konyhában van, lehet- e ugyanoda tenni a vízteres vegyes tüzelésű kazánt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb, praktikusabb ha külön kazánházban, pincében van.

Eléggé koszol a vegyes. Hamuzásnál száll a finom hamupor, pernye. A tüzelő sem épp a legtisztább. Mikor rakod egy kis füst simán kiszökhet.

Ezért ezt jobb szerintem nem a lakótérben csinálni.

2013. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk vegyes tüzelésű van,én nagyon azt javaslom amit az első írt... mert kosz,hamu,meg kb gépház lesz a konyhából.
2013. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert állítólag a vízteres kazán az adott helyiséget is fűti.
2013. szept. 13. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamennyire igen, de pont ezért gyárilag elég jól le is szokták szigetelni ezeket a kazánokat.

Nálam a pincében van. Ott a csöveket is leszigeteltem. Így csak a füstcső és a kazán fűt valamennyire. Nem nagy a pince, olyan 12-15 m2 az egész. A belmagasság is csak olyan 2,20 körül van és nem kell megsülni lent.


De a másik, ami eszembe jutott, hogy ezeknek a kazánoknak ám elég nagy a huzatigénye, hogy a füst ne visszafelé jöjjön, hanem ki a kéményen. Tehát megfelelő szellőzésről is gondoskodni kell, ami a konyhában megint csak problémás lehet.

2013. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te nem inkább a vízteres kandallóra gondolsz?? Mert az tényleg fűti a helységet is,mondjuk az egy kis konyhába szaunát csinálna.Mondjuk az tuti,hogy én ilyeneket nem tennék a konyhába.Meg ahogy az előttem lévő írta ezeknél már nem mind1 a kémény átmérője mert azért teljesítménytől függően van ám huzat igényük.
2013. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!