Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a szobákban konvektoros...

Ha a szobákban konvektoros fűtés van a konyhában és a fürdőszobában kémény bekötésű falimelegítő akkor hová kell raknom a szénmonoxid jelzőt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 17:06
 1/5 Zsolt75 ***** válasza:
Én a fürdőbe mindenképpen raknék, de a lakás központi részébe is. Ebben az esetben szerintem több készülék kell a biztonsághoz.
2013. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Konvektoros fűtésnél nem kell szénmonoxid jelző, mert a levegőt kintről szívja, és 30% energia kifelé is megy, ergó a szénmonoxid is. Nagyon minimális esetbe juthat be a szobában, akkor ha nincs megfelelően beszerelve és valahol ereszt, vagy ha sérült. Elég ha konyhába teszel és a plafon alá nem sokkal.

Üdv egy gázszerelő.

2013. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Hát az előző gázszerelőt nemigen hívnám még kávézni sem át!

a konvektoros fűtéshez is kell CO jelző ugyanúgy visszaáramolhat mint bármelyik másik gázkészülékből.

A kérdésedre a válasz pedig az hogy a hatékony és biztos megoldás ha CO jelzőt minden olyan helységbe raksz ahol gázkészülék található(hiába jelez mondjuk a fürdőben lévő ha a szobában már veszélyes szinten van a CO)!

2013. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szénmonoxid fajsúlya közel megegyezik a levegővel. Tehát a hőmérséklet erősen befolyásolja, hogy hol fog koncentrálódni. Ezért én elsősorban az ágy magasságába telepíteném. A fekvő/alvó ember a legjobban veszélyeztetett.

Ha ébren vagy jó eséllyel észreveszed, hogy baj van. Ha alszol, esélyed sincs. A mennyezet alá elhelyezett riasztó szerintem nem sokat ér. Ha hideg van,(mert a rosszul működő készülék már kikapcsolt, az égés leállt) akkor a szénmonoxid is relatív hideg. Azaz a helyiség alján gyűlik meg. Az alvó ember is a helyiség alján tartózkodik. A delikvens már Szent Péternél lábatlankodik a sorszámával, de a fent lévő érzékelő szerint még minden ok. Ott "tiszta" a levegő. Persze az is előfordulhat, (sőt ez a gyakoribb) hogy a melegebb füstgázzal együtt a CO a helyiség tetején ül meg. De mint írtam ez a "szerencsésebb" helyzet.

Egyébként pedig:

[link]

2013. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, a fali melegítőt az ENSZ majdnem felvette a tiltott hadviselés fegyvernemei közé. Az mindenre képes. Aljas egy jószág!
2013. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!