Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » ~50ezres átalány gázszámlát...

~50ezres átalány gázszámlát csinál a kazánunk, mi a megoldás a problémára?

Figyelt kérdés

Szerintem nem normális hogy 2 évvel ezelött havi 51000 volt az ÁLTALÁNY számlánk, idén 41000, de még ez is k.va sok. Bárki akit megkérdeztem a legmagasabb számlája 20-30körül volt, ugy hogy nem általány, hanem csak télen fordult elö ilyen.


Láttam egy olyan kis szerkezetet ami kisebb mint egy hütöszekrény, elfér a fürdöszobában és befüti az egész házat és melegvizet is csinál, de nem raktározza. Valami kis csoda kütyü számomra. Mennyi egy olyan?


Illetve ha a bojlerünket nem is cserélnénk le, csak az ezeréve szar kazánunkat, valami jóra akkor az mennyibe kerülne kb?


A tüzhely mondjuk gázzal megy, de tényleg nem fütünk orrba szájba, van hogy fával, meg kályha is van.


2009. nov. 4. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha lecseréled a kazánt, valamivel kevesebb lesz a számla, de ne gondold, hogy sokkal... Mi fával fűtünk havi kb. 70-80e Ft-ból, úgyhogy az 50 sajnos még nem is olyan sok. Ha igazán olcsón akarsz fűteni, akkor társasházba kell költözni.
2009. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a legmodernebb kondenzációs kazánunk van, csak a fűtés megy róla, vízmelegítésre villanybojlert használunk, és a téli hónapokban így is mindig 100ezer forint fölött van a havi gázszámla. Mondjuk mi nem átalányt fizetünk, hanem havi fogyasztás alapján. Maga a kazán beszereléssel, engedélyekkel együtt 700ezer forint volt. Maga a rendszer már régen megvolt, csak a kazánt cseréltük ennyiért. 20-30 ezer forintot olyanok fizetnek, akik lakásban laknak, és minden oldalról fűti őket a többi lakás, vagy valami mostanában épített, profin leszigetelt házuk van. A mi házunk 70-ben épült téglából.
2009. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a "csoda kütyü" a cirkó lehet. Nekünk is az van. Fűt és a meleg vizet is az állítja elő,nem tárolós,hanem ha megnyitod a csapot,csak annyi vizet melegít fel amíg nyitva van a csap. Nekem szerencsém volt mert használtan bukkantam rá a neten és így azt hiszem 40ezerért sikerült megcsípni egy 3éves cirkót(újonnan közel 100felé van)

150nm-es a ház,télen 20fokra állítjuk és 25000.- az általány. Kb 20éves ház,nem éppen jól szigetelő ablakokkal.

2009. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Átalány,bocsi.:)
2009. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
gondoltam csakúgy beírok ide, hamár magas árakról beszélünk...panelban lakom, az augusztusi (nyári!!!!!) fűtésszámlám volt 35ezer ft. remélem leesik....nyári fűtésszámla. NYÁRI!!!! :D:D:D júliusban csak 30 ezer volt....
2009. nov. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

19:21


a hát ahol láttam az egy egyszintes ház falun, kb 100negyzetmeteres, es van közepen egy kalyha kiegészitésképp


de a mienk kb 2x akkora és van olyan 50 éves LEGALÁBB.. Bár 2 falat leszigeteltettük tavaly, a többi oldalrol még mindig huz a hideg.. en nem tudom hogy az a kis cirkó hogy tudna befüteni minket. mindenesetre meglepödtem hogy "csak" 100ezer körül van... én ilyen többszázezres tételben gondolkodtam.

2009. nov. 5. 09:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Azt számold azért hozzá, hogy ha nem ugyanolyan típusra cseréled le a kazánt, mint amilyen előzőleg ott volt, akkor újra terveztetni, engedélyeztetni, kéményeket engedélyeztetni stb. kell, ezek is benne vannak összesen egy másik 100ezer forintban. Ráadásul egy csomó minden nem fog nekik úgy megfelelni, ahogy korábban jó volt, mert már sokkal szigorúbb szabályok vannak. Nekünk még csak nem is engedélyezték a kazánt ugyanabba a helyiségbe, ahol 25 évig problémamentesen működött, és a bélelt kémények sem feleltek meg. Tavaly cseréltük.
2009. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: szóval nekünk egy 300ezer forintos kazán engedélyekkel, beszereléssel együtt majdnem 700ezer forintra jött ki a végén.
2009. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a fűtésszámládat csökkenteni akarod, akkor ne új kazánban gondolkodj, hanem korrekt és jól méretezett hőszigetelésben. 5 centi polisztrirollap a külső falakra nagyjából semmit nem jelent hőszigetelésként. Számold ki pontosan, hogy egy mínusz 5 fokos külső hőmérséklet és egy 20 fokos belső esetén mekkora lesz a házad energiaszükséglete. A számítást végezd el a nyílászárók figyelembevételével és annélkül is. Számold ki különböző szigetelésvastagságokkal. Rögtön látszani fog, hogy mi az a szigetelés, amit érdemes és mi az ami csak arra jó, hogy elmondhasd, hogy ez is megvolt.

Az 50 ezer forintos gázszámla nem éppen komoly hőszigetelésről árulkodik.

2009. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

na igen ott a pont. mint mondtam nagoyn öreg a házunk, hőszigetelésnek szerintem nyoma sincs... kábé 20 centi vastag lyukastégla fal vakolattal meg méssszel.


tavalytetettünk fel 5centis hungarocelnek látszó (lehet az a polisztirol) a ház két oldalára (ne kérdezd a másik 2n miért nincs, talan mert ott nem szobák vannak hanem müterem) ezen felül az én szobámban belülröl is van még egy ilyen réteg. itt nálam akkor is meleg van amikor nem megy a fűtés, jó részben a gép is be fűt, de akkor lehet hogy emiatt van, marmint a jobb höszigetelés miatt?

2009. nov. 6. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!