Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan és hová rakjátok/dob...

Ti hogyan és hová rakjátok/dobjátok/öntitek/gyűjtitek a sütés után használhatatlanná vált olajat, zsíradékokat? Mi a legideálisabb környezetkímélő megoldás?

Figyelt kérdés
olyan helyen lakom, ahol az önkormányzat nem oldotta még meg ezt a kérdést.

2013. szept. 18. 16:47
 1/8 anonim válasza:
100%
MOL-nál, vagy Hulladékudvarokon leadható, más környezetkímélő megoldásról nem tudok
2013. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Fatüzelésű kazánban elégetem.
2013. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Bográcsozásnál jó vele begyújtani .
2013. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Apám amikor meszel, akkor adalékként elhasználja egy részét, a másik felét bográcsolásnál elégeti.
2013. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként ha nem vízbe, csatornába kerül akkor nem okoz olyan nagy gondot ökológiailag mint a mesterséges motorolaj. Ez az olaj idővel lebomlik, savvá alakulva, amit a lúgos műtrágyák ellensúlyoznak. A lepotyogott olajbogyó, vagy a talpon maradt és beszántott napraforgó mag sem veszélyes hulladék.
2013. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
79%
Fűrészporra öntjük és a kazánban elégetjük.
2013. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a faluban az iskolában van gyűjtő... Nekem nincs szükségem rá, én a sütéshez használt olajat mindig megettem, jobbára az első alkalom után, mert nem bő zsírban sütöttem, hanem piciben. Életem első évtizedeiben nem is tudtam, hogy van, akinél efféle hulladék keletkezik...
2013. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. szept. 19. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!