Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen konyhai készülékeket...

Milyen konyhai készülékeket vásároljak?

Figyelt kérdés
Új konyhám lesz és nem tudom, hogy melyik gyártó gépei megbízhatóak, jók hosszú távra. Melyikkel nem lesz probléma. (szerelők segítsetek - milyet ne vegyek?) Mosogatógépem még nem volt ott például azt se tudom mit kell néznem. Mosógépem van (volt) Elekreolux. Nagyon bevált. De pl.: sütő, főzőlap. (elektromos)

2013. szept. 25. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Sütő-főzőlapot ha csak nem muszáj,ne vegyél elektromosat.
2013. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megindokolnád? (kérlek)
2013. szept. 25. 16:27
 3/7 gömbicica ***** válasza:

fagyasztó nélküli hütőm zanussi, nagyon jól muzsikál, meg vagyok vele elégedve.

tüzhelyem villanysütő, gázégő kombináció, nagyon szeretem. (elektromos főzőlapot én nem vennék)

Nem tudhatom, mennyire szeretsz a konyhába sürgölődni, de ajánlanám, hogy tüzhelyet 60x60-asat vegyél.

[link]

nekem ilyen van. sütője is tökéletes.

Robotgépeket nem tudom szeretnél-e?

(a reszelő, szeletelő részekkel ellátott cuccokat én feleslegesnek tartanám, csak teszem ide-teszem oda.)

szerintem inkább komolyabbakat érdemes, ha már beruházol, és sokat szeretnéd használni. a pár ezer forintos dolgok nekem sose jöttek be. Nekem mondjuk pl. hasznos egy komolyabb husdaráló is.


Mosogatógépem volt ugyan, de gyerekek vitték el, nem szerettem.

2013. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Arimateia ***** válasza:

Hűtő biztosan kell.


Hűtőnél először azt gondold meg, hogy mekkora kell a családnak. Ha kicsit választasz, hosszú évekig kínlódhatsz hogy mit hova pakolj. A túl nagy meg energiapazarlás.

Utána azt találd ki, hogy van-e szükséged fagyasztóra. Ha van kerted és/vagy a család gyakran ellát disznótorossal, akkor érdemes külön hűtőládában gondolkodni. Ha csak néhány zacskó mirelitet, akciós húst, pár fűszernövényt tartanál a fagyasztóban, akkor válassz kombi hűtőt, és ügyelj, hogy kétkompresszoros legyen.

Ha ezeken túl vagy, már tudsz konkrét hűtőket nézegetni. Na azokból egyből szelektáld ki a nem A+++-osokat. A hűtő mindig menni fog, nem mindegy, mennyit fogyaszt!

A maradékból szedd ki azokat is, amelyeknek digitális kijelzője van. Az ilyen hűtők jól néznek ki, de nem tudják őket egyből javítani (pl. ha a nyár közepén megadják magukat egy rakás romlandó étellel), rendelni kell hozzájuk az elektromos panelt.

A maradékból válassz az ár, design és a szimpátiád alapján.:)


Nekem nyáron kellett javíttatni a 7 éves Electrolux hűtőmet. (Mindent fagyasztott.) A szerelők szerint jól bírta, mai viszonylatban nem tervezik ekkora élettartamra a hűtőket (se).

2013. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Arimateia ***** válasza:

A konyha második alappillére a tűzhely.


Itt is először arra fektesd a hangsúlyt, hogy mire és milyen gyakran fogod használni.

Az elektromos főzőlapok kétségtelenül jobban néznek ki. Tiszta állapotban.:)

Najó, ezekkel is meg lehet tanulni bánni (pl. lassabban melegszenek, de viszont lassabban is hűlnek, a sikeresen felforralt tej alatt pl. nem elég levenni a gázt, félre kell tenni az egész edényt stb.) De szerintem kényelmetlen.

A sütőnél viszont jobb az elektromos, ami egyenletesen tartja a hőt, így szebben és egyenletesebben sülnek a sütik, húsok. A gázsütőnél trükközni kell, meg kiismerni a női szeszélyét.:) Pl. nekem is bent van a tetőcserép (hőelosztás), meg forgatom a tepsit ezerrel, mert a belső részen jobban süt.

2013. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Arimateia ***** válasza:
100%

A harmadik legfontosabb dolog a konyhában a mikró.


Ebben az esetben a szempontok szerint csak magamból tudok kiindulni.


1, Jó helyen legyen! A mikrónak kell a szellőzés hátul és felül. Ok. De sok helyen ez csak a hűtő tetején, vagy polcrendszerbe beépítve valósul meg. A hűtő tetején nem érem el rendesen (tányér levest simán a nyakamba borítom egy fáradt nap után), a polcrendszerben meg nehéz a hozzáférés (pl. tisztítás, áramtalanítás, ajtónyitás). Nálam a pultmagasság a nyerő, a tűzhelytől, kávéfőzőtől távolabb (ráfröcsögő zsír, olaj, kávé), de kézközelben.

2, Mechanikus gombok. A konyhában terjengő pára gyilkosa az elektromos kezelőszerkezetnek. Ezen felül engem idegesít, ha 8 gombnyomással (30 másodpercenként mondjuk 800W) kell beállítanom 3 percet egy kaja melegítéséhez. Ami mondjuk 3 perc 49 másodperc melegítést igényelne (ez + 2 gombnyomás), de ezt honnan tudhatnám előre? Szóval nekem jobban bejön a tekerős módszer (ami max. két tekerés - Watt és kb. idő), aztán érzésre megszakítom a melegítést (ami további melegítésnél még így is csak + 1 tekerés), amihez ott van az orrom, fülem, szemem. (ha esetleg robbanna a csirkemáj:))

3, A grillezés funkció minőségileg kiváltható egy elektromos sűtővel, szendvicssütővel. Sok mirelit pizzánál esetleg szempont lehet.


Nekem 7 éves Electroluxom van, egyszer kellett javíttatni, ha ez szempont.

2013. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Arimateia ***** válasza:

A többi háztartási géped majd alakul az igényeid függvényében.


Ha sok tésztát főzöl, teát iszol, akkor érdemes egy vízforralót beszerezni. Nekem AEG van, hibátlan.

Anno kaptam egy Bosch robotgépet, ami mindent tud. (tésztadagasztás, turmix, habfelverés, húsdarálás, krumpliszeletelés stb.) Évente ha egyszer használom, tök macerás. Helyette jobban örülnék egy kenyérsütőnek, illetve többet használom a Moulinex botmixeremet. (habfelverés, hagymaaprítás, pépesítés)


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy minden más igényfüggő.

2013. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!