Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szobai termosztát használata...

Szobai termosztát használata megoldott vegyes tüzelésű kazánnál?

Figyelt kérdés
Blumpo 30 kw-os vegyes tüzelésű kazánunk van. Nyitott rendszerű a központink. Puffertartályunk még nincs. A kazános csőtermosztátot ajánlott. Úgy tudjuk, hogy a szobai termosztát jobb annál, viszont nem tudom, hogy azt hogyan tudnánk összehozni a kazánnal. Van valakinek ötlete?
2013. okt. 4. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a radiátorokat lehet szabályozni,a ház egyik fele normál a másik nagy belmagasságú...vannak szobák ahol kicsi ablakok vannak és vannak ahol kb telibe...az egyik gyerek fázósabb a másiknak állandóan melege van,és egy szoba termosztát helyett ezért lett minden radiátoron szabályzó. Viszont se a mi verziónkat se azt amit te akarsz a normális és biztonságos működés érdekébe pufferel nélkül megvalósítani nem lehet. Egy pufferrel semmi akadálya a szobai termosztátnak
2013. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod!

Szóval első lépés egy puffertartály beszerzése... Ennek milyen követelményeknek kell megfelelnie? Érdemes használtat venni? Mekkorát érdemes venni?

Ha ezt beszereztük hogyan tovább?


Köszi előre is a segítséged!

2013. okt. 4. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a használati meleg víz is onnan van így hőcserélőset vettünk. Szintén egy ilyen teljesítményű kazánhoz 1000 literes van kötve.Szigeteléssel vagy később azt hozzá venni vagy házilag szigetelni le kell azért,hogy tutibb legyen.Megveszitek szóltok egy szerelőnek ő megmondja miket kell még venni és mennyibe is fog kerülni. Én nagyon ajánlom,hogy ha nem is egy laddomat ( [link] ),de legalább egy sima hőcserélő mindenféle képen legyen rákötve!!!! Hát a használttal kapcsolatba nem tudok mit írni...mert hőcserélősnél eszembe nem jutott volna használtat venni,de ha hőcserélő nélküli lett volna akkor lehet spóroltunk volna azon.

Amúgy én azzal indítanák,hogy hívok egy szerelőt árajánlatot kérek mert hamar lefagyhat az ember arcáról a mosoly.

2013. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A kazános csőtermosztátot ajánlott."


A csőtermosztát a keringető szivattyú vezérlésére való, hogy ne kelljen kézzel kapcsolgatnotok! Amikor eléri a hőfok a beállított értéket bekapcsol a szivattyú, ha lehűl a víz, akkor meg kikapcsol és nem eszi feleslegesen az áramot.

Erre való a csőtermosztát!

2013. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Harkonnen!


Kedves Tőled, hogy elmagyaráztad, hogy mire van a csőtermosztát :o), de bevallom ezzel azért én is tisztában voltam. Az áram felesleges fogyasztásán kívül azért is jó, ha kikapcsoljuk a szivattyút, mert nem okos dolog az esetlegesen lehűlt vizet keringtetni. A csőtermosztát a cső hőmérsékletére reagál, a szobai termosztát, meg a szoba hőmérsékletét "figyeli". Nekünk úgy magyarázták, nem kis eltérés van a kettő között és így tudnánk spórolni vele...Viszont az illető sem tudta megmondani, hogy ilyen kazánnal egyáltalán össze lehet e hozni a szobait vagy sem. Mert azt értem, hogy hőfok alapján működteti a szivattyút, de akkor a kazánt hogy kell "beállítani", megrakni stb. hogy minél jobban jöjjünk ki?...Na most már lehet, hogy így a végére keverem a szezont a fazonnal :o)


A többieknek köszönöm az ötleteket, igen hasznosak voltak!

2013. okt. 4. 21:56
 6/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem az ajánlott oldalt. Nagyon jó! Mindent érthetően leírtak...akkor már csak spórolnunk kell :o)


Még egyszer köszi mindenkinek a segítő válaszokat!

2013. okt. 4. 22:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Tisztában? Pedig a kérdésed nem azt tükrözte! Főként hogy leírod semmi puffer, semmi vezérlés, akkor vajon mit akarsz azzal a szerencsétlen szobatermosztáttal?


Elég lett volna egy köszönöm is!


Felőlem meg is gebedhetsz!

2013. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak, hogy lásd mégis vaj szívem van, megoldottam neked a szobatermosztátot:

Felszereled, rákötsz egy csengőt, amikor a csengő megszólal, akkor kimész és teszel a tűzre egy kis fát!

:D

2013. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Harkonnen!


Nem értem, hogy min akadtál fenn ennyire!?! Még mosolyjelet is tettem a soraim közé, hogy lásd semmi rosszindulat nincs a hozzászólásomban.

A fő kérdésem amúgy meg úgy szólt, hogy szobai termosztát használata megoldott e vegyes tüzelésű kazánnál? Elég lett volna egy igen vagy egy nem is.

Mindenki más kötözködés nélkül próbált segíteni (még akkor is, ha esetleg ők is fogták a fejüket, mivel nem mondom kétszer sem, hogy nem kérdeztem hülyeséget, hiszen totál laikus vagyok a témában). A részletezésben azt írtam, hogy MÉG nincs puffertartályunk. Amúgy, ha minden eszközünk meglenne akkor valószínűleg nem kérdeztem volna, hogy hogyan hozható össze a termosztát a kazánnal.

A csengős ötletedet már csak azért is megköszönöm, mert biztos nem volt könnyű kiötlened mindezt!


A többieknek még egyszer nagyon köszönöm, hogy próbáltak segíteni és a kérdésemre koncentráltak!



További szép napot mindenkinek!

2013. okt. 6. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!