Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen eszközöm van, hogy a...

Foliratkozom kérdése:

Milyen eszközöm van, hogy a közös képviselő ne járkáljon be a lakásomba, ne csináljon ott semmit, ne végeztessen az én költségemre semmit stb?

Figyelt kérdés

Tanácsot / állásfoglalást kérek.

Lakótelepi társasházi lakásunkban nem lakik senki, eladásra vár. Ezt a közös képviselő tudja. A telefonszámainkat, e-mailcímeinket is ismeri (igazolhatóan), mert már voltunk személyes kapcsolatban.

A közös képviselő egy csőtörés miatt feltörette a lakásunkat, csövet szereltek, a koszt és szétszedett állapotot otthagyták, zárat cseréltek, és egy papírt ragasztottak az ajtóra, hogy ez történt, a kulcsokat a közös képviseleti cég irodájában vehetjük át.

Mikor fölhívtam, és felelősségre vontam, hogy milyen alapon tör be, mért nem telefonál v. ír, közölte, hogy ő nem őrizgeti az elérhetőségi adatokat, és 2 heti (! ) vízfolyás után be kell törniük. Megjegyzem a házban lévő postaládán keresztül SEM próbált kapcsolatba lépni velünk. Sehogy sem. Állítólag 2 hét alatt. 2 héttel később küldött egy számlát az erkélyünk takarításáról, mondván, hogy az összeget hozzákönyvelte a közös költség fizetési kötelezettségünkhöz.

Kértem nyilatkozatot, hogy máshoz nem nyúlt (pl. vízóra, vízelzáró), nem reagált. Kértem nyilatkozatot, hogy a cserélt zárhoz nem tartott meg magánál kulcsot, hanem mindet átadta. Nem reagált. Ellenben küldte az erkélytakarítási számlát, mert galambpiszok, állítólag galambtetem volt, állítólag több lakó panaszkodott, így ő kitakaríttatta.

Jól érzem-e, hogy ez már túlmegy a jogtalan intézkedésen (a csőtörési betörést én - remélem helyesen - annak minősítettem), és a büntetőjog keretein belüli szabályokat feszeget? Ez nem magánlaksértés v. hasonló? Ráadásul még költségeket is át akar terhelni?! Ha igen, és följelentést kívánok tenni: hova kell fordulnom?


2013. okt. 6. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
menj be a rendorsegre, es meseld el nekik. Minden esetben ismeretlen tettes ellen fog nyomozas indulni, majd a bizonyitekok fuggvenyeben o lesz a gyanusitott. Nem tudom, hogy jogilag mi lesz az ugy vege, de en tuti feljelentenem. Meg szettornek ket-harom sorosuveget a fejen...
2013. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos okosat nem tudok írni, de nálunk pl az augusztus 20-i hétvégén azért nem volt víz 3 napig, mert ahol a csőtörés volt, a tulaj nem volt otthon és a telefonja ki volt kapcsolva. Fel sem merült senkiben, hogy feltöresse a lakást.


Ha kérte a hatóság segítségét, talán jogos volt, de ha nem kérte, hanem csak önként bement, akkor a helyi önkormányzatnál lehet birtoksértési eljárást indítani talán.

2013. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ugyved, rendorseg, onkormanyzat, zarcsere.


vagyis inkabb a zarcsere legyen az elso.

2013. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!