Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le lehet csatlakozni az...

Le lehet csatlakozni az ivóvíz és a szennyvízhálózatról?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan, ha nem miért?
2013. okt. 10. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott laktok?? A szennyvizet hova engednétek??? Jah egy emésztőbe amire rászámolnák a cseppet se kevés talajterhelést amit vagy így vagy úgy ki fognak kalkulálni nektek??? Nekünk is van kút ami be lett vizsgáltatva és mehetne minden róla,nah de sajnos a mai világba nem úgy működik,hogy búcsút intek a víz és csatornadíjnak majd élek szuper jól érzem magam azzal a pénzel amit megspórolnák :((((((((( Szóval sajnos ezt az akciót nem fogod tudni kihozni 0 ft-ra és évi 1 szennyvízszivattyúzásra,mert nagyon jól kitalálták,hogy így se járnál még véletlen se jól
2013. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól írja az első.

Nálunk megcsinálták a szennyvízvezetéket az utcán. Rácsatlakozni még nem lehet, mert a tároló kapacitása növelése még nincs kész. Ettől függetlenül a vízdíj majdnem duplájára emelkedett, mert nem csatlakozunk rá a csatornára.

2013. okt. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A bekötést már nem lehet megszüntetni,de kevesebb vizet lehet használni .Azt nem tudom mi van olyankor,ha nem fizetem ki a számlát huzamos ideig .Ilyenkor ugye kérelem nélkül jönnek,és megszüntetik a víz szolgáltatást.

Ózdon is ezért kötötték ki a romáknál .

Nekünk van egy telkünk,a régi ház el lett bontva ,de a közművek ott vannak . A víz havi fenntartási díja 340 ft .

2013. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
340 ft/ hó*
2013. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet kérni a szolgáltatás szüneteltetését, (ekkor leszerelik a vízmérőt) de a havi, a készenléti díjat akkor is fizetni kell.

lásd:

[link]

18. potja

vagy:

Magyar Közlöny 2011/166. számában megjelent víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény

[link]

2013. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk már 5 éve fent van a vízmérő óra is .Meg cserélik is ,ha lejárt az ideje ,pedig egy csepp víz sem ment át rajta .Igaz ez a vizmű költsége.

3 voltam .

2013. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat információkat :)

Egyébként elsőnek: vannak alternatív módszerek is nem csak az emésztő létezik. Nem is terveztem ilyet építeni/ásni.

Linkelek is egy oldalt, nektek: [link]

engem ez az oldal gondolkodtatott el.

Amúgy a vezetékes vizet nem terveztem kiköttetni.

Csak arra voltam kíváncsi hogy mennyire tudom minimalizálni a költségeket.

Apropó, ha egy csepp csapvizet sem használok attól még a szennyvízcsatorna díjat ki kell fizetni? Persze én úgy tudom, hogy ez arányosan van kitalálva, de azért mégis megkérdezem.

2013. okt. 11. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha egy csepp csapvizet sem használok"

...ebből kiindulva valószínűsítem, hogy saját kutad és arra kötött házi vízellátó rendszered van.

Ez esetben, egy hitelesített, plombált vízmérőt szerelnek be, a lakásba menő vezeték ágba, és amit az mutat azután Kell csatornadíjat fizetned. (a kerti csap ágba nincs bekötve!, hogy az esetleges locsolás után, ne számítsanak fel, csatorna használati díjat)

2013. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval, ha kútból vagy esővíztárózóból veszem a vizet, akkor arra a vezetékre amin keresztül ezt a vizet a házban felhasználom akkor felszerelnek egy mérőórát (amit egyébként én is megtennék) és az alapján kizárólag a csatornába engedett víznek a díját számlázzák, ha jól értem. Egyébként ha nem fogyasztunk semmit a csapvízből, mit fog lépni a szolgáltató? Azt tényeket is tudva hogy továbbra is ott élünk.
2014. jan. 1. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!