Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kályha, kandalló vagy egyéb...

Pink07 kérdése:

Kályha, kandalló vagy egyéb masinánál, számít a kw?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy jó fűtőeszközt,egy elég nagy szobába. Gondoljatok egy nagy szobára, és adjatok hozzá még fele annyit. Ennyi területet kellene befűtenie a kiszemelt masinának, kandallónak. 8 kw-os kályhát találtam au interneten, de nem tudom, hogy elég-e ez a fűtőteljesítmény.

2013. okt. 12. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent az,hogy elég nagy???

Amúgy ha nem 150-200m2 akkor simán jó a 8kw

2013. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a szoba ahova kéne az 12m hosszú és 4m széles. :)
2013. okt. 12. 14:56
 3/6 A kérdező kommentje:
méter
2013. okt. 12. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, mennyi kell, de gyönge szigetelésnél is elégnek tűnik a 8kW... Bár az extrapoláció sokszor nem biztonságos művelet... Mi egy 80 nm-es házat fűtünk kb. 1 kW-tal, de ez nagyrészt szigetelt, a szigetelés előtt volt vagy 60 nm és 4 kW-tal hideg volt, de 8 az elég nagy teljesítmény és az "elég nagy szoba" is kisebb.

(Ha 25 fok az elvárás, 5 méter a belmagasság és egy vasajtó választja el a külvilágtól, az más, de ilyen speckók nélkül én azt mondom, elég a 8 kW. De ez tényleg egy soktényezős dolog...)

2013. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szokratesz ***** válasza:
80 m2 1 kw-al? Gondolom néha még ki is kell engedni a meleget a lakásból annyira túlfűti. még passzív háznál is elmenne ez az érték.
2013. okt. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 emir72 ***** válasza:

A teljesítményt többféle módon adják meg a gyártók/forgalmazók.

A tucatáruknál a legnagyobb leadott teljesítményt szokás megadni - különben a kutya sem venné meg a 40 eFt-os 40 Kg-os vaskályhát, ami pár év alatt szétég.

A minőségi termékeknél a tartósan leadott teljesítményt adják meg - ezek a készülékek (még kandalló-kályhák esetén is) 90-100 Kg-osak, és 100 eFt körül kezdődnek, viszont évtizedekig használhatóak!

Ezen felül több szabvány is létezik a teljesítmény-értékre.

A befűthető légköbméter sokkal többet árul el a készülékről (ezt az olcsó vackoknál soha "nem tudják" közölni, a minőségi termékeknél mindig fel van tüntetve, egy átlagosan, jól szigetelt épületre vonatkoztatva).

Saját példa: nálam egy 6kW-os készülék fűti a 96m2-es nappali-étkező-konyhát, jellemzően csak parázslik bennne a fa. Nagyszüleimnél egy 9kW-os készülék alig képes a 48m2-es konyha-étkezőt kifűteni, pedig folyamatosan izzik a kályha, úgy lobog benne a tűz. Több, mint 4-szer annyi fát használnak (én viszem nekik a fát, úgyhogy ugyanabból).

A két készülék között annyi az eltérés, hogy az én 6kW-osom kicsivel több, mint 250 Kg (még a köburkolat nélkül is 180) és több mint 300 eFt volt 2002-ben, az ö 9kW-osuk 80 eFt körül volt két éve, és alig több mint 70 Kg.


A 8 kW még a legolcsóbbakból is elég lesz erre a helyiségre, de ha tartós megoldást szeretnél (nem akarsz 3-5 évente új készüléket venni) keress inkább egy minőségi terméket: abból z 5kW-os bőven elég lesz , és évtizedekig nem lesz vele gond. Az enyém Haas&Sohn márkájú és a Creative Trade-nél vettem, mert ők mindíg akcióznak. (Ha nem sürgős a vásárlás, akkor a következő havi akciójukba be tudják tenni, amit te szeretnél)

2013. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!