Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vettem egy kamíno kandallót,...

Vettem egy kamíno kandallót, amikor rakok rá mindig füstöl. Próbáltam már mindenhogy, sajnos sikertelenül. A kémény ki van takarítva a kandalló is. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
a füstcső átmérője kisebb mint a kandalló ajtó.
2013. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell rárakni, amikor már csak parázs van. az nem füstöl.
2013. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Gyakorlati tapasztalatok alapján két típusú visszafüstölés elterjedt:

1. ha hirtelen nyitod ki az ajtót, akkor a füstnek kényelmesebb befelé, a lakótérbe mennie a ajtónyitás szippantó hatása miatt.

2. elképzelhető, hogy már magába a lakásodba se jut elég levegő, ergó szükség esetén a kályhába se. Az ajtónyitásnak van egy tűztér-átöblítő hatása is a kályhára, akkor átmeneti időre megnövekszik a tüzelőberendezés levegőigénye.


Üdv R.

2013. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem etna kályhával - a kandalló azért túlzás - vannak tapasztalataim. A füstelvezetés egyszerűen el van tervezve. A füstjárat az ajtó fele van, így minden esetben kicsap. Én szétszedtem és megfordítottam a belsejét (füstjárat hátul kezdődik) így azért óvatosan ki lehet nyitni. Persze nem a legnagyobb füstterhelés közben.

Ezeknél amúgy is le van írva, hogy csakis parázsra lehet tüzelőanyagot rakni.

2015. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!