Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párom kitalálta, hogy vesz...

Párom kitalálta, hogy vesz pár darab sertést és tyúkot. Mindketten dolgozunk, szerintetek érdemes belevágnia?

Figyelt kérdés
Én félek a disznóknak enniadni mivel gyerekkoromban megtámadott egy. Nagy valószínűséggel pedig rám is hárulna ez a feladat mivel változó a munkaidőnk, hol én érek haza előbb, hol ő. Mit gondoltok?
2013. okt. 19. 16:05
1 2
 1/18 gömbicica ***** válasza:
39%

ha már párod vagy, nem vagy gyerekkorba, és

jól teszi, ha ilyesmin gondolkodik. meg fogjátok oldani. érdemes-e?

IGEN!!!! ha megvannak rá a lehetőség én nem gondolkodnék.

2013. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Én max csak tyúkot tartanék. Eleve nem szeretem a sertést, macerás a tartása meg azért elég körülményes is.
2013. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
A disznótartásért a szomszédok feljelenthetnek, ugyanis senki sem viseli el a bűzt, ami azzal jár. Mint írtad, nem egy db disznóról lenne szó. Ezért ezzel vigyázzatok. A tyúkokkal nincs sok gond, az még hasznos is.
2013. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A takarmányt azt vennünk kell. Meg az ólat takarítanom kell ha a párom nem lesz itthon.
2013. okt. 19. 16:18
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Hát disznónak elég reggel meg este enni adni, nálunk is voltak régebben amikor apám még jobban bírta ezt és ő is korán reggel adott nekik enni, és nem ment be hozzájuk hanem egy nyíláson keresztül öntötte be nekik a vályúba a moslékot, nem volt sosem gond, és utána már csak este adott nekik kaját.

A tyúkokkal meg tényleg semmi gond nincs, reggel elég beöntetni nekik egy kis takarmányt, vizüket kicserélni, majd amikor hazaér valamelyikőtök munkából rájuk néztek beszeditek a tojásokat, adtok nekik még kaját pluszba és este bezárjátok őket.

Nem nagy dolog ez. A tyúk az amivel nincsenek nagy gondok, és mi is a párommal mindketten 12 órás műszakiban dolgozunk és 25 tyúkunk van, és megtudjuk oldani az etetésüket.

Amikor a párom pihenős akkor egész nap ráér szinte, nincs gond, amikor én vagyok pihenős akkor is rájuk nézek nappal és ennyi.

Sőt legtöbbször munkaidőben is hazatudok jönni mert csak 2 utcányira van a melóhelyem és nekünk igaz nincs szünetünk de ha épp nincs munka akkor hazajöhetünk munkavezetői engedéllyel ha arról van szó, csak ha hívnak akkor egyből vissza kell menni, de még akkor sincs gond ha egy napra vagyunk beosztva mindketten reggel elég őket kiengedni kiönteni nekik kaját estig elvannak.

Disznóknál is néha ki kell lapátolni a fost és ennyi, nem nagy dolog.

2013. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Miért jelentenének fel?? De birom a városi népséget mindent jobban tudnak, még azt is, hogy milyen egy falun az állattartás.
2013. okt. 19. 16:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a mi utcánkban megtörtént az eset. Nem mi tartottuk a disznót, és nem is mi jelentettük fel az illetőt, de hallottuk, tudtuk, hogy a disznótartó fel lett jelentve az utcánkban. Akkor felszámolta az ólat, nem tartott többet. Hiába város, nem is kisváros, de kertvárosi rész, itt tartottak állatokat. Sokaknak még most is van tyúkudvara, az nekünk is volt, a helye még most is megvan (a tyúkól). Kakasunk is volt, aztán leves lett belőle. Az én párom is szeretne újra tyúkokat, de disznót semmiképp. Ahol ő nőtt fel, az szintén város, nekik volt még liba is, disznó meg csak egyszer, de már nem foglalkozna vele. Szerencsére csak rövid ideig volt a disznó, mert lehet, hogy ott is baj lett volna belőle. Amelyik háznál nincs állat, azt a szomszédot igenis zavarni fogja a szag, mert ő nincs hozzászokva.

Ne gondold már, hogy a város csak panelházakból áll.

2013. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%
Kedves harmas! Ha a diszno alol ki van ganalyozva akkor nem buzlik!
2013. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bárcsak nekem lenne rá lehetõségem,teljesen má izü husok, tojások, és jó látni, ha fejlödik az állat. Nekem viszont az gond lenne, ha felneveltem,akkor már nem tudnék ártani neki, mert képtelen lennék megenni a husát. Ez hülyeség,de nem tehetek róla. Egyszer kaptam egy libát és nevelgettem, le kellett vágatni, képtelen voltam belõle enni.
2013. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Lehet. Ezt nem tudom. Én magam disznót soha nem tartottam, pároméknak is gyerekkorában volt csak. Az én gyerekkoromban, városi gyerek létemre minden évben öltünk disznót a házunknál. Persze megvettük máshol, mi már csak feldolgoztuk. Akkor láttam, és persze felnőttként is, hogy akárhogy ganajozzák, azért csak van egy alapszaga, hiszen disznó.
2013. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!