Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Műanyag vágódeszkára lehet...

Műanyag vágódeszkára lehet forró edényt tenni, úgy mint a hagyományos fára?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 12:35
 1/5 anonim válasza:

Attól is függ, hogy hőre lágyuló avagy hőre keményedő műanyagról van szó.

Az sem mindegy, milyen forró az az edény, milyen műanyagból készül az adott vágódeszka.

Vannak műanyagfajták, amik kibírják, némelyek megolvadhatnak.


Szóval, hogy kibírja-e? Valószínűleg nem, általánosságban a hőre lágyuló műanyagoknak alacsony az olvadáspontjuk.

2009. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műanyag vágódeszkára nem tennék forró lábast...
2009. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát Én sem merek. Csak titkon reménykedtem,hogy ezeket már olyan anyagokból csinálják. Akkor ezeknek a tisztíthatóság az előnyük,de az alátét funkciót már elvesztették:( ez a hátrányuk.
2009. nov. 13. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy egy tartós konyhai eszközt, ahol hőhatások is vannak, hőre lágyuló műanyagból készítenének. Egy forró edény legfeljebb talán 200-250 fokos lehet. Azt ki kell bírnia. Hacsak nem a kínai piacról származik a vágódeszka. :)

Szóval szerintem 90%, hogy kibírja.

2009. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát én is csak gondolom,hogy ezek már olyan anyagból készülnek de sajnos senki nem irta,hogy "persze tedd csak rá én is rá szoktam".:) Egyébként a tescóban vettem valami 700 Ft-ért.
2009. nov. 14. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!