Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi havi bevétel kell...

Mennyi havi bevétel kell önfenntartó életmódhoz?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kertben megtermelek ezt-azt, ami kell, akkor mennyi pénz kell szerintetek havonta?

2013. okt. 27. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100e körül már azért eléldegélsz, ha szerényen vásárolsz és tudsz kompromisszumokat kötni a kényelmed érdekében.
2013. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A 100E eléggé soknak tűnik....egy csomó embernek ennyi messze nincsen.

Ha csak annyit kellene megtermelnem, amit megennék (tehát nem az eladásból kellene pénz), akkor mennyi havi pénz kellene ahhoz, hogy megéljek (gondolok itt villanyra meg egyebekre).

2014. aug. 20. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 80 ezerből gazdálkodok, ismerős általi albérletem van, így 35 ezer havonta rezsivel együtt. Ebből lejön még a bérlet (10 ezer BKV), meg eszem kb. 20 ezerből. Aztán amit megspórolok kell úgy is ruházkodásra, mindennapi fogyócikkekre (mosópor, öblítő, mosogató, ruházkodás, stb...). Arról nem is beszélve ha mondjuk beszarik a vasaló, vagy kiég a villany.
2014. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen....nem azt kérdezem, hogy mennyiből lehet egy hónapban megélni városban, hanem azt, hogy ha MEGTERMELNÉK magamnak dolgokat a KERTBEN (ha lenne- saját tulajdon), akkor mennyi bevétel kellene egy hónapban. Tudom, hogy városban mennyi, abból már van kb. 15 éves tapasztalatom....
2014. aug. 20. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Erről barátnőm tudna többet mesélni, lent élnek vidéken, bár ők is inkább állattenyésztéssel foglalkoznak, de nem hiszem, hogy annyira megéri nekik, meg az apja is öregszik... Viszont a lány meg nem gyakoris. :D
2014. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hol, milyen életszínvonalon akarsz megélni és az "ezt-azt" megtermelek pontosan mit jelent. Mert ha 10 paradicsom-t, meg 1 kg krumplit összehozol a bolti ár 10x ráfordításával az nem sokat segít.
2019. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!