Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Folyik a wc tartály, nem...

Folyik a wc tartály, nem tudom milyen típusú, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Jó régi, most nyitottam ki először, néhány kép

[link]

[link]

[link]


A gond az, hogy nagyon lassan, de folyamatosan folyik, hangja is van, ahogy jön be a víz. Legkisebbre van állítva a vízszint, de amikor megtölt, szivárog tovább, megtelik és a túlfolyón lecsorog. Ha ilyenkor az elzáró szelepet bentről megnyomom kifelé, a flexi cső felé, akkor eláll, de csak a következő lehúzásig jó.

Boltban azt mondták, hogy Higiénia típusú, adtak is hozzá javítókészletet, de abból csak a belső tömítés passzolt, van egy ilyen pöckös izé, azt nem is tudom micsoda.

Szóval a kérdés, hogy ez milyen típusú tartály lehet és hogyan lehetne megjavítani?



2013. nov. 2. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ott van a gond ahol levetted. A mellette lévő /2 kép baloldali szelep / azt kell felvenned. Az aljához érő műanyag csövet megfogod és jó erősen balra tekered kb 1cm t,és ha megmozdult akkor fel tudod húzni,abban van az öblítő szelep,és valószínű,hogy alá ment valami piszok,vagy nagyon el van keményedve a gumi.Takarítsd meg ,az alatta levő ellen darabot is és rakd vissza,majd meglátod ,hogy kell e gumit cserélni vagy sem.
2013. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ezt kell fel venned. Látni a képen a felfogatást.

[link]

2013. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor mitől áll el, ha benyomom az említett darabot? Nem az alján folyik, hanem a túltölt
2013. nov. 2. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor a töltő szelep nem zár el 100%-ra. Ezt a tipust nem ismerem. Én gebebriteket használok,azokhoz lehet venni minden alkatrészt. Szedd szét a szelepet és nézd meg a beáramló víz útját ,amikor az úszó felemelkedik nem zárja el a víz útját,ezt figyeld meg,és keresd a hibát. Az úszója milyen fajta ? Nem lehet hogy lyukas és nem tud teljesen felemelkedni? Vagy szorul valahol. Nagyon aprólékosan vizsgáld át.
2013. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmész egy vizes boltba és veszel egy univerzális geberit töltő szelepet (oldalsó bekötésűt) és kicseréled.

Kb 2000 Ft.

Ez új...jó minőség...ű és min 5 évig nincs vele gondod.

Ajánlom a flexi bekötő vezeték cseréjét is,elég rozsdás..ez már kidurranás gyanús !


Amúgy ha helyedben lennék én az egész tartályt kicserélném,mert eléggé leharcolt már szegényke.

2013. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindegy, hogy mennyi az ár, szűkös a büdzsé. Köszönöm
2013. nov. 3. 23:29
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is hasonló volt a problémám. [link]

Ők megoldották.

2015. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!