Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van e kivétel közösköltség...

Van e kivétel közösköltség fizetése alól, nem lakó ingatlan esetében?

Figyelt kérdés

Egy társasházban van 1 garázsom, immár több, mint 10 éve. Eddig hiánytalanul fizettem a közösköltséget, tudván, hogy kell, és kész. Azonban kezdem unni, hogy nekem, mint gsrázstulajdonosnak (nincs a házban lskásom, csak a garázs)csak kötelezetségem van, jogom semmi! Nem szemetelek ott, ha van szemetem elhordom magsm, külön villanyórám van, magamután fizetem az árrsm számlát. Semmi előnyöm nem származik a közösköltségből, garázst érintő beruházásról a lakóközösség elzárkozik. Meguntam! Van e bármilyen jogi lehetősség a közösköltség alól való mentességre? Tudom, elég röviden írtam meg az érveimet, és lehet, hogy nem teljes így a kép. Ha kérdés olna szívesen válasolok.

Köszönöm elöre is a válaszaitokat.



2013. nov. 3. 13:16
 1/7 anonim válasza:
2013. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vargas válasza:

Kedves Kérdező!


Általában a társasház Szervezeti és Működési Szabályzatában kerül meghatározásra a közös költség mértéke, mind a lakás céljára szolgáló helyiségre, mind az esetünkben lévő garázsra vonatkozóan.


A közös tulajdonba tartozó épületrész, épületberendezés, nem lakás céljára szolgáló helyiség és lakás fenntartásának költsége, valamint a rendes gazdálkodás körét meghaladó kiadás (a továbbiakban együtt: közös költség) a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk szerint terheli, ha a szervezeti-működési szabályzat másképp nem rendelkezik.(2003. évi CXXXIII. törvény a társasházakról 24.§ (1) bekezdés)


Amennyiben a Szervezeti és Működési Szabályzatban az Ön által jelenleg fizetett díj van meghatározva, nincs lehetősége a kötelezettsége alól mentesülni; legfeljebb a Szervezeti és Működési Szabályzat módosításával.


A közösség - a 14. §-ban meghatározottak szerint - a szervezeti-működési szabályzatot bármikor módosíthatja. A szervezeti-működési szabályzatot, illetőleg annak módosítását az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz kell csatolni.(2003. évi CXXXIII. törvény a társasházakról 15.§)


A Szervezeti és Működési Szabályzat megtekintésével kapcsolatban keresse közös képviselőjét.

2013. dec. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves vargas!


Köszönöm szíves válaszát. Azzal tisztában vagyok, hogy a működési szabályzatban rögzítettek szerint fizetési kötelezettségem van. Tíz-tizenkét éve eleget is teszek eme kötelezettségemnek. Tettem így akkor is, amikor a garázsra a lakóingatlan mértékével megegyező arányú közös költség került felszámolásra. Ennek módosítását sikerült elérnem, így pár éve már a garázs után fizetendő közös költség mértéke a lakóterületre kirótt közös költség 50%-a.


Jelenleg abból ered a problémám, hogy beruházások lennének szükségesek, amik közvetlenül a garázstulajdonosok érdekeit szolgálná (hosszútávon, illetve közvetve viszont a lakók érdekeit is) a lakók viszont elzárkóznak ezektől a beruházásoktól, mondván, hogy mi közük nekik a garázshoz? A miértek boncolgatása hosszadalmas lenne, így ezt most itt nem részletezném. Lényeg, hogy ezek után felmerült bennem a kérdés, hogy miért fizessek én itt közös költséget, ha jogaim nincsenek, csak kötelezettségeim? És bár nem nagy mértékű ez a pénz, de mégis a semmiért fizetem ki. Attól tartok a lakók gondolkodásmódját megváltoztatni nem tudom, az meglehetősen szűk látókörű, és korlátozott. Viszont nem akarok a semmiért fizetni. Ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy van e valami olyan eset, amikor felmentést kaphatok a közös költség fizetése alól, illetve megtagadhatom azt, ha nem élvezhetem az előnyöket, és csak a kötelezettség marad?


Ha van rám energiája és tud segíteni válaszaival szívesen megbeszélem Önnel a részleteket privátban is.

2013. dec. 15. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Én lakóként se kapok semmit a közös költségert cserébe... 7000 Ft a semmiért! Kukát is külön fizetjük.


Szóval ilyen alapon miért ne fizessen a garázs tulaj is...

2014. ápr. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves # 4/4 válaszoló.

Nálunk bizony a kuka a közősköltségből kerül fizetésre. Én abba a kukába semmit nem teszek, mert közölve lett velem, hogy az a lakók részére van fentartva. Ha nekem szemetem van, haza viszem a lakáshoz, és ott kerül a kukába. Mind ezek mellet mikor olyan beruházásra kellet sort keríteni, ami nem nem érintette a garázstulajdonosokat, a garázsosok szavazatára is szükség volt, mondván, "közös érdek". Meg is szavaztam. A lakó a közös vízóráról locsolja a kertet,az rendben van. Ha én le mertem mosni a kocsit évente 2-3 alkalommal, jött a kritika, és le lettem ugatva! sebaj, beköttettem a vízórát, és onnantól kezdve a sajátom, nem szólhat bele senki, mégis megteszik! Még mindig! Ez a beruházás is közös érdek lenne, csak itt már a kutyát se érdekli a garázsos, mert itt ő élvezné leginkább, a lakó csak közvetve. s ezért lett tele a pohár. Szóval ha Te nem kapsz semmit a közösköltségért, és tűröd ezt, az nagy baj!

2014. máj. 25. 13:58
 6/7 p,eva válasza:
Addig kár erről vitatkozni, ameddig nem tudni, mi is az a beruházás, ami valamennyi tulajdonos érdeke lenne.
2015. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt az egész közös költség fa..szságot egyazegybe föl kellen számolni a társasházi közöképviselettel meg lakásszüvetkezettel eggyütt úgy ahogy van és csak olyan lakásokat kellene épiteni ahol nincs közököltség h senkinek se kelljen havi szinten a "semmiért" feleslegesen fizetnie.Úgy fair a dolog ha mindeki csak a maga fogyasztása után fizet.Legyen csak "fogyasztás alapú" a rezsiköltség a többit meg mindeki oldja meg oszt csá.Szemetet meg égessék el káyhába oszt kész. Előre látom már ennek a nagy mai magyar ultramodern társasházi rendszerek bukását. Közös költség közös felüjitás,közös takkaritás, közös ez,közös az, közös l.fsz, meg a f..szom .Közös lónak túros a háta.Én azt mondom akinek eszevan meg pénze és megteheti az inkább kimegy kertesházba lakni.Nincs ennek értelme. Egyes társasházak olyan irreálisan magas 5-10-20ezer forintos közösköltség fizetésre kötelezik minden hónapban a lakókat h ez már szószerint rablás.
2018. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!