Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miket kell beszereznem, ha...

Miket kell beszereznem, ha elköltözöm a szüleimtől? Mik azok az alap dolgok, és kb. mennyit szánjak rá?

Figyelt kérdés
A párommal most szeretnénk összeköltözni, egyenlőre albérletbe. Azt még nem tudom, hogy lesz-e bútor, vagy saját kéne-e, de nem is erre gondolok. Hanem, hogy mik azok az alap dolgok, amiknek minden háztartásban lenni kell. Gondolok itt olyasmire, hogy tisztítószerek, konyhai eszközök, stb. Valami lista-félét keresek, hogy ne felejtsünk ki semmit.
2008. júl. 8. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én ezeket vittem, mikor költöztünk:(értelemszerűen, amit külön használunk, abból kettőket vittem, meg amiből van férfi- női azokból férfi-nőit :))


fogkefe, fogkrém, tusfürdők , sampon, körömlakk, sminkcuccok, hajszárító, hajvasaló, törölközők, fürdőlepedők, fésűk, mosógép, kádkilépő, parfüm, golyósdeók,WC-papír, papírzsepi, kéztörlő,

függönyök + hozzávalók (pl görgők)

takarók, párnák, ágy, lepedők, szőnyegek, kanapék, bútorok,virágállványok,tv, rádió, hifi, számítógép :), internetelőfizetést intézni!!:), telefonok, telefonok töltői, lámpák, fehérneműk, ruhák, vállfák, kabátok, cipők,papucsok, fürdőköpenyek, esernyők,


tisztítószerek:

felmosófolyadék, általános tisztítószer (clin universal pl), vízkőoldó (nekem ajax vált be), wc-tisztító, wc-illatosító, légfrissítő, felmosócucc (vödör, stb.), mosogatószer, mosogatószivacs, dörzsi, mosószerek, öblítők, vízlágyító, rongyok és/vagy papírtörlők, bogárírtó,



konyha:szakácskönyv :), konyharuha, edényfogókesztyű, lábosok,fazekak, tepsik, serpenyők, tányérok, poharak, bögrék,kanalak, villák, kések,tálak, fakanalak, merőkanalak, (jénai), mikró, hűtő, sütő, gyufa, gyertya, szalvéta, edényalátét, asztal, asztalterítő, konzervek meg gyorsanelkészíthető kaják + hozzávalók, alapok: étolaj, liszt, tej, vaj v margarin, kenyér,rizs, búzadara, zsemlemorzsa, tea, vízforraló, (ha kávéztok, kávé)

2008. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bocs, véletlenül félkészen küldtem el, tehát:



én ezeket vittem, mikor költöztünk:(értelemszerűen, amit külön használunk, abból kettőket vittem, meg amiből van férfi- női azokból férfi-nőit :))


fogkefe, fogkrém, tusfürdők , sampon, körömlakk, sminkcuccok, hajszárító, hajvasaló, törölközők, fürdőlepedők, fésűk, mosógép, kádkilépő, parfümök, golyósdeók,WC-papír, papírzsepi, kéztörlő,hajgumik, gumi:)vagy fogamzásgátló, csatok,egyéb gyógyszerek (pl, fájdalomcsillapító, görcsoldó, vagy amit tudjátok, hogy szoktatok használni)

függönyök + hozzávalók (pl görgők)

takarók, párnák, ágy, lepedők, szőnyegek, kanapék, bútorok,virágállványok,növények,képek,tv, rádió, hifi, számítógép :), internetelőfizetést intézni!!:), telefonok, telefonok töltői, lámpák, fehérneműk, ruhák, vállfák, kabátok, cipők,papucsok, fürdőköpenyek, esernyők, varróscucc, lábtörlők,fényképező, elemek, tollak, jegyzettömbök, hűtőmágnesek:)(én gyűjtöm őket), vázák, plüssálatok :D, szemetesek, ruháskosár, olló, manikűrkészlet, szemldökcsipesz, epillátor vagy gyanta, borotva, borotvahab,


tisztítószerek:

felmosófolyadék, általános tisztítószer (clin universal pl), vízkőoldó (nekem ajax vált be), wc-tisztító, wc-illatosító, légfrissítő, felmosócucc (vödör, stb.), mosogatószer, mosogatószivacs, dörzsi, mosószerek, öblítők, vízlágyító, rongyok és/vagy papírtörlők, bogárírtó, szőnyegtisztító,



konyha:szakácskönyv :), konyharuha, edényfogókesztyű, lábosok,fazekak, tepsik, serpenyők, tányérok, poharak, bögrék,kanalak, villák, kések,tálak, fakanalak, merőkanalak, (jénai), mikró, hűtő, sütő, gyufa, gyertya, szalvéta, edényalátét, asztal, asztalterítő, konzervek meg gyorsanelkészíthető kaják + hozzávalók, alapok: étolaj, liszt, tej, vaj v margarin, kenyér,rizs, búzadara, zsemlemorzsa, tea, vízforraló, (ha kávéztok, kávé), gyúródeszka, nyújtófa,só, cukor, fűszerek, tálcák, reszelő, tésztaszűrő, szűrők, tölcsér, mérőedényke, mérleg konyhai is meg fürdőszobai is, konyhai robotgép, órák,

meg rettentő sok türelem, megértés, nyíltság, őszinteség, tisztelet és nem utolsó sorban kompromisszum :DDDDD


ha van állatotok, akkor azoknak a felszerelései, játékai, kajái, meg persze az állatokat is vigyétek :)



kell pár erős ember a költözéshez, meg sztem nem jártok rosszul költöztető céggel sem..mielőtt beköltöztök a lakásba, előtte nem árt egy átfogó takarítás,főleg, ha előttetek más lakott benne...


most egyenlőre ennyi jut eszembe, de ha szépen lassan egy papírkával körbesétálod a lakást, ahol most laksz, és benyitsz mindenhova, egyből be fognak ugrani a dolgok..


remélem tudtam segíteni azért :) sok sikert az együttéléshez!

2008. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
szerintem ha ezt a kérdést fel kell tenned még nem vagy elég életképes hogy kirepülj a családi fészekből az élet vérzivatarába
2008. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Hú, azért írtál pár dolgot, amit kihagytam volna, aztán szépen a gutaütés kerülgetett volna, amikor eszembe jut :))) De akármi van, úgyis tuti lesz valami, amit elfelejtek, az biztos. De remélem a nagyja meglesz.


Utolsó válaszoló: téged asszem már ismerlek, te vagy az a kötekedős :) Látom megint nincs aki szórakoztasson, de el kell hogy keserítselek, én nem foglak, szóval ennyit rólad.

2008. júl. 9. 07:34
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

ami kell, mosógép, porszívó, hütö. a konyhába pár edény, konyharuha. wc papír. tusfürdö meg tisztálkodó dolog.

alvási lehetöség felszereléssel.


a többi beszerezhetö.


mi most költözünk. én megyek pár hét múlva a párom csak 1-2 hónap múlva. 200 km-re költözünk. az merült fel hogy figjuk a ruhákat mosni és porsivozni. így én viszem ezeket és a páromra majd a barátnöm fog mosni meg takarítani addig.

lesz egy kanappém ( amkonyha hütövel már bent van) mosógépem meg porszívom. meg egy lábasom. meg egy párnám takaróval.

a többit megtudom venni ott is azt nem cipelem. hétvégeken meg mindig viszünk valamit át.

2008. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok. én már költöztem párszor, a párom is mindig ezzel jött, hogy majd ráérünk megvenni..

utána aztán áldotta a fejemet, hogy költözés előtt pár hónappal már elkezdtem beszerezni a dolgokat, főleg azokat, amik még akciósak is voltak!

a gyúródeszkát meg a nyújtófát költzés után vettük meg, hát 8ezer volt!!

előtte 3ért megvehettem volna, de nem hagyta, mert az nem létfontosságú!

de mikor sütit kellett sütnöm neki, vagy tésztát gyúrnom(mert a boltit nem szereti), akkor egyből ugorjunk venni!

azóta is a fejéhez vágom néha, mikor le akar osztani, hogy minek megvenni vlamit :D


jah, wc-kefét, meg wc-pumpát kihagytam a listából! ne duguláskor kelljen rohangálni ::)

2008. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
seprű, lapát, lavór, vágódeszka, kenyérvágó kés, ágynemű
2008. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,először csak azt,amit pl. egy nyaralásra is elvinnél.Aztán a többit szép lassan áthordod.Amit nem kell megvenni,mert már van,arra nem kell kiadnod a pénzt.
2008. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is rögtön költözéskor, de szerintem célszerű beszerezni tartalék villanyégőket, és áramszünet idejére zseblámpát.(Vagy gyertyát - gyufát) Elemeket is kell készenlétben tartani, mert faliórától kezdve a távirányitóig sokminden ezzel működik. Vannak alapvető szerszámok, amik kellenek a háztartásban pl olló, kalapács, csavarhúzó stb.
2008. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem törődj bele, hogy úgyis idő, mire mindened meglesz. Én is listákkal felszerelve, hatalmas pakkokkal költöztem, de még félév múlva is rendszeresen előfordult, hogy akkor tűnt fel valaminek a hiánya, amikor szükség lett rá. A tisztítószerek miatt fájjon legkevésbé a fejed, hiszen azokat úgyis folyamatosan kell venni, mivel elfogynak. Sokszor teljesen banális dolgok tudnak nagyon hiányozni, volt pl. hogy hoztak nekem virágot, és egyetlen árva vázám nem volt még a lakásban.
2008. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!