Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen típusú varrógépet...

Milyen típusú varrógépet vegyek és hol?

Figyelt kérdés

Olyan varrógépet keresek elsősorban, aminek van levehető része azért,hogy pl. a nadrág szárát lehessen ráhúzva varrni. Lehetőleg minél kevesebb műanyag alkatrésszel.

Már tudok gépen varrni,tehát nem vagyok kezdő. Még az orosz 142-es táskavarrógépen tanultam, ill. használom is a mai napig, de szeretnék egy profibbat.



2013. nov. 5. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltétlen szaküzletben vegyél egy középkategóriást. de ne a nagy márkákat, mert azoknál csak a nevet kell megfizetni. Szabadkarosnak hívják, aminek a talpán van a levehető rész.

A szaküzletben a gép alkatrészeiről minden felvilágosítást megadnak. De ha van műszerész ismerősöd, legjobb vele menni.

Nem feltétlen kell nagyon sok program, mert a többségét nem fogod használni.

Az enyémen vannak hímző programok, de szinte soha nem használom.

Márkát nem tudok ajánlani, mert nekem régi gépeim vannak, és nem Magyarországon vettem.

2013. nov. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Azért a nagy nevek nem véletlen lettek nagy nevek. Lehet, hogy sznob vagyok.

Nekem van egy Berninám, az a legdrágább, amit lehet kapni, és egy Brotherem, ami mostanában középárasnak számít és valóban jók, és olcsók (a Berninához képest).

Mindenki másra esküszik egyébként, de ha szétnézel a youtube-on, a Brothernek van a legtöbb oktató videója, rengeteg kiegészítő kütyüvel.

Én ezzel a kettővel meg vagyok elégedve.


Szinte mindegyik gép szabadkarossá alakítható, a programokhoz meg tudni kell, hogy mit akarsz csinálni velük. AZ interneten minden rajta van, és van egy jó magyar oldal is.


[link]

2013. nov. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a Berninára voksolok, van a Bernette kiadásuk, ami az olcsóbb, hobbivarróknak ajánlott, 60-100.000 kategóriában kapni őket 3-4 féle kiadásban. Szabadkaros mindegyik.


A Brother varrógépben nem tudom milyen, lockban és szegőben viszont remek minőséget gyártanak.

2013. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mikor kinőttem az örökölt lábhajtós Pannóniát, hosszas vívódás után egy Lucznik 438 mellett döntöttem. Ez egy viszonylag olcsó gép, kis utánjárással 6-7e Ft körül meg lehet venni, de ehhez képest nagyon jó programok vannak raja, nézd csak:

[link]


Szerintem ez abszolúte verhetetlen ár/érték arány egy békebeli fém varrógépért, aminek 90W-os motorja van.


Ez nem szabad karos, de varrtam már vele kabátujjra is gombot, összegyűrtem, kihajtogattam... később készült belőle szabadkaros is, hétszázas sorozat, de az ritkább.


Sajnos ha még nem javították, akkor számítani kell a programfogaskerék és a tolófogaskerék cseréjére, mert az eredetiek szeretnek megrepedni 30 év alatt... de ezek szinte minden szaküzletben kaphatóak, és kb. 4000 Ft a kettő. (A munkadíját nem tudom, mert nekem a pasim ezermester, és egy szombat délelőtt simán kicserélte.)

2013. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!