Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legjobban felülrő...

Hogyan lehet legjobban felülről begyújtani vegyestüzelésű kazánba?

Figyelt kérdés

Van egy régi kazánom, fekete szénnel fűtök. Azt javasolták, hogy felülről gyújtsak be, de nagyon nehézkesen megy. Mi lenne a jó trükk?

Először rakok szenet, azután papírt, gyújtóst, majd ha ez ég, akkor nagyobb fát. Gondolom ez az elmélet, de a papír ellobban, a fa, ha meggyullad, simán leég, 30-40 percet kell bohóckodni, mire a szén is meggyullad, addig a radiátorok egy fokot sem melegszenek.

Hallottam valamilyen olajos rongyról. Ez mi? Motorolajba vagy étolajba áztassak valamit? Használt sütő olaj nálunk nem nagyon van.

Szóval adjatok tippeket :-)



2013. nov. 7. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:

én hosszú évekig fölülről gyújtottam be a kazánunkba,és simán ment ezzel a papír-aprófa-nagyobbacska fa kombóval,

soha nem kellet ezek mellé segédeszköz,rongy, semmi,

-nem vizes a fád ?

2013. nov. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy kell,mintha alulról gyújtanál be.A felülre rakott száraz fa ,aztán begyújtja a szenet is .Levegőt viszont felül kell adni,hisz ott történik az égés .Így szépen ég lefelé folyamatában .
2013. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A nyári szalonnasütéshez is nehezen megy a tűzgyújtás?

Vagy akkor simán megy?

Általában két hiba szokott előfordulni.

1. Túl szorosan rakják a fát, nehezen járja át a levegő.

2. Kevés fával akarnak begyújtani.


Én úgy gyújtok be, hogy a szénkupac tetejére két vastagabb fát teszek, közé a kinyitott és összegyűrt papírgombócokat. Majd a vastag két fára keresztben a legvékonyabb gyújtósokat (de úgy, hogy közte hézagok legyenek a levegőnek). Majd megint erre keresztbe picit vastagabbakat, megint hézagosan, hogy a levegő és majd a lángok át tudják járni. Rakok vagy 4-5 emeletet és a tetejére megint 2-3 vastagabb fadarabot.

Az újságpapírt meggyújtva a láng az egész fából készült építményemet átjárja egészen a tetejéig a hézagok miatt, de mire a papír elég csak az alsó 1-2 sor (legvékonyabb) fa gyullad meg. Annak az égésétől gyullad be a felette lévő fa. Már ekkor elkezd melegedni a víz a kazánban, szinte bömböl a kazán a harsogva égő fától. A két legalsó vastag fadarabon szabályos máglya ég és felforrósítja a tűztér felső részét. Néhány perc alatt ez a vastag fadarabokon lévő harsogó máglya rároskad a szénre, és a szén tetején égve meggyújtja a két legalsó vastag fadarabot és a szenet is. Kb egy negyed óra múlva szoktam megpiszkálni és a faparazsat elegyengetni a szén tetején...

2013. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fáradtolajat (motorból), vagy bármilyen ásványi olajat szerezz, ingyen vagy olcsón.

Beleteszed egy fél literes mosogatós flakonba, vagy kilyukasztott kupakú üdítősbe. Ezzel az egész begyújtós dolgot kicsit megöntözöd, nem kell annyi, hogy nagyon lefolyjon a szénbe, csak a teteje kapjon sok helyen keveset. Nagyon megkönnyíti a begyújtást.

2013. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gondolatokat.

Igen, alapvetően a tűzgyújtással nincs gond, van egy kandalló is, abban mindig elsőre megy.

Régi szovjet kazán (ilyen: [link] ), a tűztérajtón nincs levegőnyílás, tehát azt alulról tudok neki adni vagy kinyitom a tűztérajtót. Megrakni is azon az ajtón keresztül kell, nyilván akkor kormos lesz az ember nyakig :) De még próbálkozom. Az olajjal is. Van autós ismerős, a lecserélt motorolaj jó lehet erre a célra?

2013. nov. 7. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Én olajjal nem nagyon próbálkoznék, félnék a robbanással. Nekem is kazánom van, olyan mint a tied, kérdező, csak modernebb. Olyannal is hamar begyullad hogy mindenféle gily-gallyal bedoroglyázol meggyújtod. Utána pakolhatsz be neki nyárfát ami könnyen melegíti a rendszert, de hamar elég. Én amikor eléri a 60 fokot a melegség levegőt leveszem, és megrakom nagyobb darab akáccal. Szénnel nem nagyon fűtök,de régen volt. Akkoriban is ugyanígy ment a dolog. A levegő fontos hagyj neki levegőt kellően. Ha vizes a fa akkor füstöl rendesen, a jó száraz fa a jó, a nyers az kizárt.
2013. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A motorolaj nem benzin, az nem tud robbanni.
2013. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én megveszem a szenet 50 kg kiszerelésben. Fogom magam, elmegyek boltba, veszek egy üveg étolajat, és rálocsolom a zsákban levő szénre. ez elpihenget a fűtési szezonig, és a szén szépen megszívja magát. Ha jön a fűtés, rárakom a kazánra a szenet, és egy szál gyufától.... Voala, 80-90 fokos a víz a radiátorokba fél óra alatt. A huzat szabályzásra figyelni kell. kb 60 foknál zárjon le, vagy zárd le!
2017. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!