Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakókocsiban élni?

Lakókocsiban élni?

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy nagyobb telkem, melyre akár egy 50 nm-es családi ház is építtethető, s ezt meg is szerettük volna építtetni a párommal, de időközben szétmentünk. Én most albérletben élek, de szándékomban áll felhúzatni a házat, csak hát az albérleti díj végett egy helyben toporgok, hiszen már csak a saját fizetésemre számíthatok.


Gondoltam egy olyanra, hogy vásárolnék egy lakókocsit a telekre, amelyre egyébként be vannak kötve a közművek, eképpen spórolva a kiadásokon. Nyílván kisebb-nagyobb átalakításokat végre kellene hajtani a lakókocsin az összkomfort végett, de erre van még némi félretett pénzem, szóval végülis meg tudnám oldani.


Mit gondoltok erről? Nagy hülyeség lenne lakókocsiban élni?



2013. nov. 8. 04:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy embernek akár meg is felelhet, ha nincsenek túl nagy igényeid, de arra számolni kell, hogy télen nagyon sokba fog kerülni a fűtés (mert a 2-3 centis hungarocell nemigazán tartja a hőt), nyáron pedig annyira föl tud melegedni, hogy egyszerűen nem lehet benne megmaradni. Persze, ha fa alá állítod, vagy teszel fölé árnyékolót, akkor valamelyest javul a helyzet és akár klímát is tehetsz bele. Az élettered elég szűk lesz, mert a normál lakókocsik 2m szélesek és a hosszuk változó a felszereltségtől és a személyek számától függően. Szerintem egy lakókonténer már jóval élhetőbb, de persze ennek az ára is jóval magasabb mint egy telepítésre szánt lakókocsié. Egyébként rendszeresen használok lakókocsit több napos túrákra még ilyenkor is.
2013. nov. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szerintem tök poén :) olyan leszel mint Derek Shepherd... már csak Mereditn Grey-t kell megtalálnod .... :D
2013. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vagy Petrocelli:)
2013. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nyáron még sima úgy, na de télen :/ például, hogy oldod meg a mosást vagy a ruhaszárítást? A fűtést, hogy oldod meg?
2013. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kiad-lak ***** válasza:
100%

Már 2-4 millióért kapni mobilházat. Engedélymentes.

Víz és áramkiállás persze ugyanúgy kell hozzá.

35-45 nm többnyire.

2013. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha van áram, akkor a mosás meg a fűtés is megoldható, nem? És ha 2-3 millióm lenne, akkor már lakást vagy házat vennék mobilház helyett. De 700.000-800.000 forinttal nem nagyok a lehetőségeim.
2013. nov. 10. 19:02
 7/9 anonim válasza:
akkor Hajrá, minek kérdezgetsz, ha megvan a válaszod???
2013. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a legötbb lakókociban van gáz fűtés!
2013. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 huzoro válasza:
750 ezerért már láttam Hobby Landhaus-t (2,5x9 méterest), mely már át volt alakítva, vezetékesvízre, csatornára. A telkemre én is ilyet akarok, vagy egy mobilházat, de az másfél millától kezdődik. 6-7 százezer a szállítás Angliából.
2014. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!