Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A penészes falaknak van szaga?

A penészes falaknak van szaga?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit hülyén hangzik a kérdés. Néhány hete költöztünk albérletbe, ahol volt egy beázás az egyik falon a fürdőszoba felől. A bérlő egy szót sem szólt róla, akkor vettük észre, amikor elkezdtük tologatni beköltözés után a bútorokat. Gondolom a beázás volt az oka, hogy a fürdő nemrég fel lett újítva. A fal száraznak tűnt és igen ronda a leázott tapéta azon a részen így elé toltunk egy szekrényt és kész. (azelőtt ágy volt ott)

Az utóbbi pár napban egyre erősebben érzek felőle valami büdöset. Amennyire betudtam mellé lesni, a sarokban biztosan van egy penész csík, de az lehet büdös?

A szüleimmel családi házban éltünk, ott is jelen volt néha, főleg a vasbeton koszorúknál, de azt egy kis Savo mindig megoldotta és semmi szaga nem volt a penésznek soha.

Elképzelhető, hogy még vizes a fal? Vagy szimplán csak a penésztől büdös? A napokban biztos találunk rá alkalmat, hogy elhúzzuk és megnézzük mi a szitu, de addig jól jönne némi útmutatás.

Mit lehet tenni, ha esetleg a fal még mindig vizes? Így hogy lehet kiirtani a penészt?



2013. nov. 13. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
átlag olyan szaga van a vizes falnak, mintha egy vizes törölközőt összegyömöszölnél, egy napig úgy tárolnád, majd utána terítenéd ki. biztos éreztél már hasonló szagot. Penésznek úgy kimondottan szerintem nincs szaga, max ilyen enyhén szúrós, dohos szerű. Száraz penészt megoldja a Savo, de a vizeset nem. Ott a falat le kell kezelni, leirtani, hagyni szellőzni, hagyni száradni, majd lefesteni, adott esetben tapétázni
2013. nov. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem, hogy bútorokat jó ha kihúzod a faltól minimum 20 centire. Így kicsit szellőzik, meg megelőzöd, hogy a bútorra is átmásszon.
2013. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs teljesen a falnak tolva a szekrény, van mögötte egy konnektor, amibe bevan dugva egy kislámpa, tehát nem is lehetne jobban odatolni. Ha vizes a fal, viszont az sem biztos, hogy jó ötlet azt a konnektort használni. Nagyon ki vagyok bukva, nem kifejezetten ismerős szag ez. Állott törölközőt, ruhát éreztem már, de ez valami sokkal szúrósabb.

Nyilván jól át volt ázva a fal, nem véletlen ázott le a tapéta, de reméltem, hogy nem vizes már... Tapintásra száraz és ugyanolyan hőmérsékletű, mint a többi. Ha nem oldja meg a Savo, akkor megoldja a tulaj, vagy költözünk. Én erre egy fillért sem fogok költeni, az biztos, pláne hogy abszolút elfelejtett szólni erről "a kis hibáról" és ha nem rendezzük át a szobát fel sem tűnik, csak szimatolnék honnan jön ez a büdös.

Köszönöm szépen a választ!

2013. nov. 14. 00:16
 4/10 anonim ***** válasza:
dohos szagú. Mint egy barlangban, párás, vizes, és pinceszagú... én sajna átéltem már ezt, nem olcsó mulatság, vannak szerek amikkel ideiglenesen kezelheted, de félév és újra előjön, mindenképp le kell verni a vakolatot és utánajárni honnét jön a víz... a vizes falon lévő konnektort pedig felejtsd el.
2013. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik... :\ Hát ma este kiderül mi is a probléma pontosan. A nagyszüleim anno egy dohos, vizes öreg házban laktak, annak a szagát is ismerem, de ez sokkal idegesítőbb, szúrósabb szag, ezért gondoltam, hogy talán a penész. Viszont nem hangzik jól, hogy szerintetek még mindig vizes a fal. Két hete költöztünk ide és legkevesebb 3 hónap múlva mehetünk, de ha ez az, amire gondoltok/gondolunk, akkor megyünk is... A tulaj el akarja adni a lakást, hétszentség, hogy egy fillért sem fog erre költeni, én meg pláne nem.
2013. nov. 14. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Családi ház vagy panel, tömbház? Ha utóbbi azért szívás, mert lehet a szomszédtól jön, akit meg nem zavar. Akkor te csinálhatsz bármit, nem fog eltűnni. Jól mondja a másik hozzászóló. Itt vakolatig kellene verni mindent, kiszárítani. Festékbe keverni erre alkalmas szereket, aztán uccú fel a falra. Akkor sem biztos az eredmény, mert ha a ház alapjától jön felfele, akkor meg kb tökmindegy mit csinálsz.
2013. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Panel, de pontosan sajnos nem tudom, hogy beton, vagy tégla "panelekből" van-e, mert pont a kettő között épült, vagy is tégla blokk házak és panelok között (már időben), a vakolat meg sehol nem hullik annyira, hogy megtudjam állapítani. Viszonylag könnyen sikerült lyukakat fúrnunk a falba, ebből gondolom, hogy tégla lehet, de passz.

Ez egy válaszfal a lakáson belül, tehát egészen biztos, hogy nem a szomszédtól jön. Egyen lakások, így tudom hogy a szomszéd mosogatója ugyan azon a falon van, de jóval arrébb, a fürdője pedig a másik falon. A harmadikon lakunk, szóval ilyen alulról vizesedős probléma sem lehet.

Csak arra tudok gondolni, hogy mivel vadi új a fürdő, ez azért lett megcsinálva, mert a régi már annyira jó volt, hogy eláztatta a falat... Azért ha az vasbetonból lenne, akkor előbb fojt volna le szerintem majdnem az elsőre, mint hogy átüssön a falon. (bár kitudja)

2013. nov. 15. 12:07
 8/10 anonim ***** válasza:
igen van szaga, dohos szaga van a penészes falnak. egy külső szigetelés nem ártana. 10 cm vastag hungarozell szigetelés. tapétát nem érdemes rakni olyan falra, ahol penészesedés esély van.
2013. dec. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem az Astorianal van?
2016. nov. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy vidéki kisvárosban volt.

Viszont kiderült a probléma oka. Ugyan a fürdőt felújították az ázás miatt, viszont a zuhanytálca lefolyócsövét nem jól rakták össze. Két hónapnyi ott lakás után feljött az alsó szomszédunk és pirulva elmondta, hogy ne haragudjunk már, de amikor mi fent zuhanyzunk, nála csöpög a plafonból a víz (vasbeton födém, gondolhatják meddig ázott, hogy megtalálja a víz az útját).

Ez okozta a fal vizesedését, a büdöset és a rengeteg penészt.

Ezután a falat igyekeztünk kiszárítani és a penész is javult, a szag is, de végül elköltöztünk, mert egyéb problémánk is akadt ott.

2016. nov. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!