Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől áraszt büdös szagot a...

Mitől áraszt büdös szagot a cserépkályha? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk be egy házba, ahol cserépkályha is van. A hátsó tisztító nyíláson nem volt fedő, de mivel a gázkazán sem működött eddig muszály voltam begyújtani. Így tettem kb 15 alkalommal, semmi nem jött vissza, huzat is van rendesen. Mai napon vettem rá hátulra ajtót, kicsit begletteltem a külsejét. Utána be is gyújtottam. A huzat így már sokkal nagyobb lett, hogy hátulról nem kapott levegőt. Viszont mire majdnem leégett a fa, iszonyú büdös lett a házban. Nem éreztem még ilyet. Kimentünk, kiszellőztettünk, aztán azóta nem használtam.

2013. nov. 18. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Bennégett a macska!
2013. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy begyulladt a kéménben lerakódott kátrány? az aztán tud büdös lenni!
2013. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. Azóta 2x begyújtottam, még mindig lehetett érezni, de màr közel sem olyan intenzitâssal. Nem vagyok profi a témàban, a hàzat még csak most vettük ki, tehât a kàlyha előéletéről semmit sem tudok, csak azt h szép állapotban van.
2013. nov. 20. 01:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Krumpli héjat kell szórni a parázsra és a huzatot teljesen kinyitni. Régen a nagyszüleim is ezt csinálták, ha büdös volt a kályha.

Tudományos magyarázat nincs rá, de sokaknak használt ez a módszer. A kémény is tisztul tőle.

2013. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!