Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konnektor hiba? Ez hogyan...

Konnektor hiba? Ez hogyan lehetséges? További lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok tegnap költöztünk egy új lakásba és azt vettük észre hogy átüt az áram a konnektor egyik feléből a másikba.. Ez hogyan lehetséges? Lerajzolom inkább könnyebb megérteni szerintem: [link]

Ahol van a piros csík ott szikrázik (picit öregebb konnektor van itt beszerelve) Kérdésem az lenne hogy ez a konnektor hibája vagy esetleg más? Ez akkor szokott előfordulni ha mindent bekapcsolunk és nagy terhelésnek lesz kitéve az egész ház áramellátása arról a biztosítékról

Tegnap megpróbáltam hogy a bal és a jobb felén a kábelokat minél távolabbra tenni egymástól de ma este ismét elkezdte.. Kicsit értek a villanyszereléshez de nem vagyok nagyon profi


Előre is köszönöm a segítséget!


2013. nov. 18. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A száraz levegő átütési sziládsága kb. 1000 V/mm, a két érinkező 20 mm-re vanegymástól. Ha tényleg átütne, akkor ott minimum 20 kV-nak kellene lenni!


Mivel ez lehetetlen, így csak két dolog lehet szerintem:


1.) Vagy szennyezett a dugalj, esetleg el van szenesedve.


2.) Nem a két érintkező között üt át, csak azt látod hogy szikrázik amikor nagy terhelés van rajta. Ennek az oka lehet kontakthiba pl. meglazult kötés miatt.


Sok régi épületnél van úgy megoldva, hogy egy szoba dugaljai fel vannak fűzve, egyikből megy a vezeték a másikba, sőt láttam már olyan szerelést is, hogy a szoba túlfelén még más helyiség is onnét kapta a tápot. Egyik háznál a fürdőszobai konnektort kötötték így be, aztán csodálkozott a tulaj, hogy amikor ment a plazma TV, meg a mosógép egyszerre, akkor füstölt az egyik dugalj a szobában!

2013. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sok régi épületnél van úgy megoldva, hogy egy szoba dugaljai fel vannak fűzve, egyikből megy a vezeték a másikba, sőt láttam már olyan szerelést is, hogy a szoba túlfelén még más helyiség is onnét kapta a tápot.


Igen itt is pontoisan így van:) Megpróbáltam hogy kikötöm egészet és nem ment sehol sem a konnektor :D Szóval a konnektor bal felső része jön a biztosítéktól az alsó pedig megy a további konnektorokba... Nem értem milyen módszer ez de elég durva, szerinted mit lehetne tenni? Köszi egyébként a segítséget!:)

2013. nov. 18. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!