Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Penészmentesítés ózonnal....

Penészmentesítés ózonnal. Vélemények, tapasztalatok? Megéri?

Figyelt kérdés
vajon ez tényleg eredményes? "A nagyteljesítményű ózongenerátorral rendkívül gyorsan állítjuk elő a nagykoncentrációjú ózont, melyet a folyamat végén visszaalakítunk oxigénné, így biztosítva, hogy semmilyen egészségre káros anyag ne maradjon a helyiségben, és azonnal használatba vehető legyen."

2013. nov. 20. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

tehát fertőtlenít...és hány évig vagy hónapig? utána ugyan úgy megtelepszik a penészgomba, ha megfelelő neki a környezet; és mindenhol ott van -ha kiírtod, akkor nemsokára ismét ott lesz.

ha végleges megoldást adnak pénz visszafizetési garanciával, akkor vágj bele....de ezt nem hinném.

2013. nov. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Végleges ettől se lenne, mert azt a levegőztetés tudja majd megoldani. Első lépésnek gondolnám, a kiirtásra, mivel vegyszermentes és pakolni se kéne...

csak nem tudom, hogy tényleg nem egy humbug???


A penész végleges száműzésének, alapja: a szabályozott légbevezetés. Ugyanis, ha nincs páralecsapódás, akkor nem tud sehol megtelepedni a penész.

2013. nov. 21. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
De nagy az isten állatkertje! Úgy látszik sok a pénz az agyatokra ment. Édesapám ! A penész az gomba ,es ki kell irtani pl.hipo,ami a legolcsobb. Lehet fujni +gázállarc utána szellöztetni és kész. De a lényeg hogy utána meg kell akadályozni a kialakulását. Ez már a következö probléma. Az esetleg visszamaradó hipo vagyis klór minimális mennyisége, szerintem nem igazán lehet veszélyes, mivel igen régota használják mint ferőtlenitö szert, még az ivóvizrendszerben is.
2013. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hipós, ecetes lemosás, ledörzsölés.

Előny:

-Nagyon olcsó

-A kezelés helyén hosszabb-rövidebb időre megszűnhet a penész.

hátrány:

-Napokig büdös

-Vegyszerek maradnak a szobában

-Dörzsölés közben sok spóra kerül a levegőbe.

...

2013. nov. 21. 22:08
 5/13 A kérdező kommentje:
állatkert? sok pénz?...értem. köszönöm a kedves választ, de a kérdésem az ózonra vonatkozott, arról várok véleményeket.
2013. nov. 22. 06:55
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Állatkertes vagyok. Nem akartalak megsérteni , de iszonyodva látom bajban lévő emberektöl hogyan csalják ki a pénzüket. A hipót javaslom , sikálni nem kell ,egyszerüen a ráfújás után eltünik. Ozon szerintem a penészt mint gombát elzárhatja az oxigéntöl ,és igy pusztithatja el. De én úgy látom a te falad nem penészes ,hanem ozongenerátort akarsz elsózni, és ilyen módon akarsz teszteredményhez jutni.
2013. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hát, most jó nagyot tévedtél, kár hátsó szándékot feltételezni:)

engem TÉNYLEG az ózon érdekel és -sajnos- érintett vagyok penész témában, vegyszermentes megoldást keresek, köszi.

2013. nov. 23. 16:39
 8/13 anonim válasza:

Az ózon tényleg sokkal erősebb fertőtlenítő hatású, mint a klór, ezért az eredményessége nem kérdéses. Világszerte használják ipari körülmények között is, víztisztítókban, szennyvízkezelőkben, és fertőtlenítésre is, olyan helyeken, ahol vizsgálatokkal ellenőrzik az eredményt. És az ivóvízrendszerben is már egyre több helyen ózonnal kezelt víz van, nem klóros.


Kedves Állatkertest pedig megnézném a nyitott ablakon át ahogy az egész szobát padlótól a plafonig hipóval befújja, bútorokkal, tv-vel, mindennel együtt, hogy az összes spóra is meghaljon. Aztán lehet, hogy az elektromos dolgok, meg a szövetek, vagy bármi aminek árt a hipó is csak valami úri passzióként vannak jelen sokunknál.

2014. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SimiTomi válasza:

Kedves előttem szólók! Az eddigi válaszokból az derül ki számomra, hogy sok a félreértés ebben a témakörben, miközben sok igaz dolgot is írtatok. Menjünk sorban.

- Bármivel is írtjuk ki a penészt, az csak az éppen aktuális mennyiségre vonatkozik. Ha sikerülne is pl. lemosással az összeset kinyírni, akkor utána be kellene légmentesen zárni a helyiséget és nem léphet be senki, mivel amint a spórák újra bekerülnek (melyekből rengeteg van a levegőben) és képesek megtelepedni valamely nyírkos felületen, akkor a penészesedés újra indul.

- A helyzet az, hogy igaza van annak az előttem szólónak, hogy lemosással csak a falfelületekről, bútorokról lehet eltávolítani a penészgombát. Gázzal viszont minden élő szövet elpusztul, még a szekrényben lévő ruhákról is. Olyanról, hogy ágyi poloska már nem is beszélek, no meg a poratkákról. Régen, mikor még nem volt ózonos eljárás, a poloskaírtás ciángázzal történt, iszonyatos tortúra lehetett.

- Az ózont úgynevezett ózongenerátorral állítják elő, a kelyszínen, mivel azonnal bomlásnak indul. Gyakorlatilag egy speciális oxigén, a normálhoz képest a különbség az, hogy nem O2, hanem O3 alakú, ami gyorsan szétesik O2 és O-ra, mely utóbbit naszcesz oxigénnek hívnak. Ez utóbbi az ami öl, mivel nagyon gyorsan szeretne kötődni valamihez, azt oxidálva. Az ózon előállításához (bármilyen módszerrel történjen is, mivel több van) elektromos áram szükséges.

- Visszafizetési garanciát azért nem ad senki, mert az okokat kellene ahhoz megszüntetni, melyek:

- magas belső páratartalom,

- hideg felület, amire a nedvesség ki tud csapódni, és ott a spórák megtelepedni.


Tehát az írtás bármely módszerrel csak időszakos lehet, ha a körülményeken nem változtatunk, a penész bizony előbb utóbb visszatér. Az ózonos fertőtlenítés Magyarországon még gyerekcipőben jár, főként a berendezések ára miatt, illetve mivel az emberek nem ismerik.


Amúgy megfelelő kezekben (mivel egyben veszélyes is lehet) egy egészen fantasztikus, nagy távlatokat nyitó dolog.

2017. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia, végül kipróbáltad az ózonos kezelést? Nekem is elég nagy gondom a penész, olyannyira hogy már a penészölő vegyi cucc se viszi le a falról teljesen. Neked segitett?
2018. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!