Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni penészedés ellen?

Mit lehet tenni penészedés ellen?

Figyelt kérdés

A fürdőben erőteljesen megindult a penészedés. Hiába szellőztetek meg nyitva hagyom az ajtókat újra meg újra előkerül. Többször már nem lehet lefesteni a falat penészgátlóval sem, mert már így is túl vastag. Gondoltam rá, hogy ventillátort csináltatok, de nem tudom azt így novemberbe ki vállalná, meg amúgy se tudom hol futnak a csövek.

A párátlanító lehet megoldás? Ha igen ismer valaki valami helyet ahol lehet kapni minőségűt 40-50k körül? Vagy mi más megoldás van még?



2013. nov. 24. 21:21
 1/8 szokratesz ***** válasza:
klór tartalmú szerrel lemosod a penészt az pár hétig megakadályozza a kialakulást. No meg persze egy régi jól bevált módszer ha nem diszperzittel festenénk mindent hanem mésszel.
2013. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez csak ideiglenes megoldás. És nem akarok pár hetente leverni a falat, az tök macerás, a végtelenségig pedig nem lehet lefesteni. Valami tartósabb megoldás kellene, ami a kialakulást gátolja meg.
2013. nov. 24. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Az okon is el lehet gondolkodni, hogy egyáltalán mitől olyan veszettül magas a páratartalom rendes szellőztetés mellett, de jó irányban gondolkodsz, egy rendes párátlanító gép szükségesnek látszik. Mi gugliztunk és úgy találtunk egy boltot a közelünkben (Neked valószínűleg nem Székesfehérvárott kell, de ha mégis, mondok helyet :D), a mienk enyhén használt bemutatódarabként volt 50 ezer és jól bevált. Gondolom, a komolyabb efféle gépek jók szoktak lenni, tapasztalatom ugyebár csak eggyel van. Próbáltunk előtte mindent, kis tapasztalatlan és úgy látszik, nem elég logikusan gondolkodó lényekként (sok volt az ismeretlen faktor is), de ha komoly a pára, párátlanító kell (az ok nálunk ismert volt, friss építkezés, hosszútávú a dolog, de a gép hamar élhető szintre vitte le a párát).
2013. nov. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fölösleges újra és újra lekenni. Vegyél egy doboz Savot és ha megjelenik le kell fújni, az eltünteti, nem lesz csúnya foltos a fal. Emellett valahogy meg kell oldani a fürdő jó szellőzését, kereszthuzatot csinálni fürdés után, ilyesmik. Ha ez sem nyújt megoldást, akkor párátlanítót beszerezni.

Lehet csak próbálkozni ilyen 1-2 ezer forintos tablettásokkal, ha nem vészes a pára mennyiség. Ha az, akkor komolyabb gépek között kell nézelődni.

2013. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha penészedés van, akkor a párezresek semmit sem érnek.

Egyébként sem.

Komoly esetben egy kis elektromos gép is szánalmas a napi pár decijével, annál sokkal komolyabb gép kell.

2013. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Fagor Dh-16-ost használok 1 éjszaka 5-6l viz
2013. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Rendeltem egy FAGOR DH 10D-t, pár nap és megjön aztán majd meglátjuk.

Még annyi kérdésem lenne Savo-m nincs itthon, de Sanytolom van, az is alkalmas fal tisztítására? Eddig csak bútoron használtam(sajnos az is penészedett).

2013. nov. 26. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az kevés, de talán egy próbát megér. Sokan a sima hipóra is esküsznek, beletöltik fújós akármibe és a falra permetezik. Ez is jó a penészre, gyakorlatilag a legtöbb penészölő alapja ez, szóval nem meglepő.

Nálunk is van, de elég évente 2-3-szor lefújnom és el is tűnik azonnal a folt. Mondjuk nálunk a hőhidakon jelentek meg nem olyasmi okból, mint nálatok.

2013. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!