Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Át kell építeni a kéményt?

Át kell építeni a kéményt?

Figyelt kérdés
Van egy kiskertes téglaházam a város külterületén,üdülő övezetnek van minősítve ha jól tudom a terület.8éve vettem.A ház 1984ban épült.Nem egy nagy ház 6x6méteres 3méteres belmagassággal.Előző tulajdonos cserépkályhával fűtötte télen.Azóta nem volt használva és tisztítva a kémény.Idén szeretnék télen is kijárni.A kérdésem ha kihívom a kéményseprőket akkor ők elvégzik a szükséges munkát vagy köteleznek hogy átépítsem a kéményt uniós szabványra?És kell e valamilyen külön engedély?Egy pici olcsó kandallót vagy kályhát szeretnék betenni.Gáz nincs a telekre bevezetve csak vezetékes hideg víz,áram.

2013. nov. 27. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ki hívhatod őket ha abszolút nem értesz hozzá és egy olyan ismerősöd sincs aki meg tudná mondani használható e a kémény. Ha van a kéményseprő hívása kidobott pénz. Ha meg még bele is kötnek ebbe abba... És manapság mindenre kell engedély lehet hogy még erre is. De ha a cserépkályhának megfelelt akkor a kandalónak is meg fog a kémény.
2013. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kéményseprők biztosan kötöszködnek,"levesznek". Nyilvántartásba kerülsz,és fizetheted az adót.

Egy kéményről szemrevételetéssel meg lehet állapítani az állapotát.

-Először is a padlástérben végignézed,hogy be van-e malterozva,nem hullott-e a téglák közül a malter.

-Ugyan ez kivülről,hogy van-e betonkalap rajta,ha esetleg nincs(kétlem),nem akar-e a kölső sor széthullani.

-Lent kellene keresni tisztítónyílást rajta,jobb esetben a padlástérben is van. Ezt kivenni,és egy alkalmas kéménykefét végigdugni rajta...

[link]

-majd alul az esetleges kormot,hamut kiszedni(lehet,hogy több vödörrel van benne.

-Ezután egy bármilyen tenyérnyi tükröt alul bedugsz,és ügyesen forgatva nézed,és látod az égboltot...tiszta a kémyényed!

Akkor betehetsz valami tüzelő alkalmatosságot.

2013. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az utca szomszédommal lebeszéltem hogy átjön megnézi sz állapotát a kéménynek,kőműves szerintem valamennyit ért hozzá..Kéménykefét is szereztem megnéztem pár videót is nem tűnik túl bonyolultnak a tisztítása.Még annyi kérdésem lenne hogyan kell lemérni milyen méretű kályhacső kellene bele mert ezzel nem vagyok tisztában.És ahol veszem a kandallót-kályhát ott általában vállalják e a beszerelését is mert azt egyedül nem szeretném elfüstölni magam.
2013. nov. 27. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

A beszerelést bízd a kőművesre.

Ahol veszed a kandallót,ott valószínűleg árulnak hozzá csövet is. Nem olcsó mulatság.

Valószínű,hogy 120-as,vagy 132-s cső kell hozzá(12...vagy 13,2 cm az átmérője.

Kérdezd meg a kőművest, bevési-e neked a csövet a kéménybe.

Max.fél~háromnegyed órás meló.

2013. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!