Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha csak a szobában megy...

Ha csak a szobában megy őrlángon a fűtés, lehet a többi konvektornak baja?

Figyelt kérdés
Mármint elfagyhatnak benne dolgok vagy ilyesmi? Muszáj begyújtani mindet legalább őrlángra? Mert spórolás miatt csak a szobában van begyújtva.

2013. nov. 28. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A konvektorok a gyárban már egy alaphőmérsékletre vannak beállítva .pl. 1 es 20 fok. Ha ez alá megy a hőmérséklet,akkor befog gyújtani,és addig ég teljes lángon,

amíg a 20 fokot el nem éri a szoba hőmérséklete.Ekkor a nagy láng kialszik,csak a gyújtóláng ég tovább .

2013. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a jó öreg FÉG konvektorokról van szó, tudtommal nincs benne semmi olyan dolog ami elfagyhatna. Szerintem nem kell őrlángon járatni, csak azért hogy menjen.

Hosszabb szünet utáni üzembe helyezés előtt viszont érdemes (ill. néha muszály) kitisztíttatni a fúvókát, máskülönben előfordulhat hogy nem lehet begyújtani, ill. hogy üzem közben kialszik az őrláng. De ez már egy másik történet.

2013. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem olyan van, hogy begyújtom, és én állítom hogy milyen hőfokon, milyen nagy lánggal égjen. Tehát ha hideg van, akkor sem kapcsol nagyobbra. Viszont a többi konvektor nincs begyújtva, nincs bekapcsolva és magától nem is fog begyulladni, nyomogatni kell rajta egy gombot, hogy begyulladjon, mint az öngyújtónál.

Csak valaki mondta, hogy télen muszáj legalább őrlángon menni a konvektoroknak, mert nem tesz jót neki a fagy, és ha így van akkor bekapcsolom ha muszáj, mert nem akarom tönkrevágatni, de ha nem muszáj, inkább nem..

2013. nov. 28. 17:27
 4/8 A kérdező kommentje:
2.! Köszi hogy ezt említetted, mert a szobába gyakran elalszik, sőt nem gyullad be pöccre, szóval mindig le kell szerelni a "burkát" és lángot odatartani, meg a menet is már kezd eléggé kilenni.. elég régi, és szar. :) Ezt a fúvóka tisztítást el tudja végezni valami ügyesebb férfi ismerős, vagy speckó cucc és szakember kell hozzá?
2013. nov. 28. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyám szinte sosem gyújtott be pl. a konyhában s az egyik szobában, de nem lett baja semminek. Már amennyire meg lehetett állapítani, mert a mieink is ilyen nem begyulladósak, gyufázósak lettek egy idő után s kattogtak is, úgyhogy a végén már éjszakára is kikapcsoltuk őket, hogy tudjunk aludni... De attól még működtek.

Viszont a lakás 2 oldalról plusz alulról és felülről más lakásokkal volt szomszédos, plusz minden helyiségben tartózkodtunk legalább néha, így igazán hideg sosem volt sehol.


Nagynénémnek egy nagy háza van, ő sem fűt azokban a szobákban, amiket nem használ. Na azok hidegek is. Bizonyára tudja, mit csinál, engem nem érdekelt s nem kérdeztem, mi van a konvektorokkal. Magamtól nem gondoltam volna sosem, hogy bajuk lesz némi hidegtől.

2013. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hivatalos verzió az, hogy gázkészülékhez csak szakember nyúlhat, mert elég veszélyes játék.

Amúgy egy műszaki beállítottságú, ezermester típusú ügyes férfiember is meg tudja csinálni, kell hozzá néhány alapszerszám és egy vékony tű. Viszont az alumínium-cső ami a fúvókához vezet nagyon könnyen elreped ill. letörik, és onnantól kezdve game over. Ezt már csak roppantógyűrűvel és spéci szerszámmal lehet helyrehozni.

2013. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!!

Hát ami legfontosabb lenne, hogy alattunk lakjon valaki, de évek óta üres az a lakás. Szegény embert még az ág is húzza.. :)

2013. nov. 28. 23:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Baja nem lesz a készülékeknek csak kemény teleken nemhogy nem fűti ,de egyenesen hűti a lakást a begyújtatlanul hagyott parapetes (falon át kivezetett szellőzős) konvektor. Bejön a szellőzőn át a hideg levegő ez lehűti konvektor házát (-10 -20 fokos hideg esetén maga a konvektor háza is lehül ennyire). Ha van gyújtóláng akkor ugye melegíti annyira, hogy ne hűtse a szobát, N fokozaton a legtöbb konvektor kb. 10 fokot tart, és igen akkor is néha nagylángra fog kapcsolni ha nagyon hideg van.
2013. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!