Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » (Lampart) Gázkonvektor beüzeme...

(Lampart) Gázkonvektor beüzemelése?

Figyelt kérdés
Nyár elején volt kinn egy gázóra ellenőrző emberke, aki szétszedte az órát, visszatette és azóta ugye nem használtuk. Próbáltam beüzemelni, de nem gyullad be sehogy sem. Megnyitottam a kinti szelepet, a bentiket is. Elég régóta használjuk, volt tavaly egy teljes körű karbantartás is. Viszont a gázórán van egy rúgós kapcsoló (narancssárga) amit nem tudok hova tenni. Azt kell be-vagy kikapcsolni, hogy működjön a dolog, vagy mással lehet a gond? És pontosan mi az? Eltudná nekem mondani valaki?
2013. dec. 2. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha így néz ki, akkor az a nyomáscsökkentő és azt a rugós gombot be kell nyomni kattanásig, akkor engedi a gázt!

[link]

2013. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2013. dec. 2. 17:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor asszem megvan a ludas. Küldtem közben egy képet . :D
2013. dec. 2. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz,nekünk még a régebbi,nem a narancssárga kapcsolónk van,de az alapötlet a Tiédnél is az: az óramutató járásával megegyező irányba mozdítva nyit...a másik irányba zár.

Ha a bejövő csőtől az óra utánig végignézed,lehet,hogy van 2~3 csap is. Ezeknek a csapoknak a "fogója" párhutamosan kell,hogy álljon a csővel,akkor van(nak) nyitva.

Ha még az idén semmi sem volt beüzemelve,elképzelhető,hogy 2~3percet is várnod kell,mire"odaér" a gáz,Közben fél percenként "gyújtópróba".

2013. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most látom a képet...fölfele nyomd-
2013. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. A nyomáscsökkentő "lenyomása" előtt, zárjam el a szelepeket, vagy nyitva lehetnek? Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 2. 17:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Fel van nyomva...
2013. dec. 2. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben, ahogy a képen van: lefelé nyomni amíg bekattan!
2013. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megoldani!
2013. dec. 2. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!