Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzeléses kályhánál előfordu...

Fatüzeléses kályhánál előfordulhat-e szén-monoxid lakótérbe áramlása füst nélkül?

Figyelt kérdés
Valaki tud-e olyan esetet amikor érzékelhető füst nélkül történt CO mérgezés fatüzelésű berendezésnél, illetve ha igen, milyen körülmények között fordulhat ez elő? Láttam olyan véleményt, hogy parázsló tűztér lezárásánál ez előfordulhat. Ha olyankor zárom el a kályhát amikor már teljes levegőellátásnál is csak parázslik mondjuk fél kiló elszenesedett fa, akkor termelhet még annyi CO-t hogy bármi oknál fogva a szobába kerülve bajt okozhasson?
2013. dec. 12. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden olyan fűtésnél előfordulhat, ahol a tűztér nincs a lakás felé légmentesen lezárva, hanem a lakásból veszi az oxigént a fűtéshez. Teljesen mindegy, hogy fával, gázzal vagy akármivel fűtesz.
2013. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Előző: na de konkrétan milyen esetek okozhatják? Engem is érdekelne. Azaz: mire kell vigyázni?
2013. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leggyakrabban az okoz ilyet, ha el van tömődve a kémény, és nem kap onnan levegőt a kályha. Pont ezért érdemes mindig megnézetni fűtésszezon előtt.
2013. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy bármilyen égésnél jöhet létre CO, meg be is kerülhet a szobába, hiszen nyilván a füstben is van rendesen, csak arra lennék kiváncsi, hogy a gázkészülékeknél ismert alattomos módot is tudja-e produkálni pl cserépkályhánál. Tehát tud-e úgy veszélyes CO mennyiség kijutni, hogy nem jön vele az egyébként jól észrevehető szagú és köhögést okozó füst...
2013. dec. 12. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze,simán kaphatsz szénmonoxid mérgezést fatűzelésnél is,szinte észrevehetetlen és ezért is jó egy 10.000ft-os szén monoxid érzékelő.
2014. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!