Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kazánt vegyek? 38 év...

Milyen kazánt vegyek? 38 év használat után bedöglött a vegyes tüzelésü kazánom. Van egy régebbi tipusu gáz kazánom de az elég sokat fogyaszt. Milyen megoldást javasolnátok? Ujabb fajta gáz kazánt vagy faelgázosito kazánt vegyek? Fám van a fütéshez.

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Lébényi V40-est használok, sima fatüzelésű, meg vagyok vele elégedve. Felülről begyújtva szerintem hasonló a hatásfoka a gázosító kazánokéval. Minek vennél gázost, ha van fád? Kell egy puffertartály és remek lesz.
2013. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ a segitséget.Ugy hallottam hogy a faelgázositós kazánnak lényegesen kevesebb fa kell.Azért gondoltam hogy olyat vennék esetlrg.
2013. dec. 15. 17:47
 3/3 szokratesz ***** válasza:

a faelgázosító kazánok hatásfokát igazából csak pufferel lehet kihasználni. Tekintve, hogy 90 fokos előremenő és minimum 60 fokos visszatérőt használnak. 10 kw-ént kell 1000 liter. Tehát egy ilyen rendszer kiépítése közel lesz az 1 millióhoz.

Én magyar kazánt nem javaslok senkinek. Egy használt osztrák kazán lényegesen többet bír ki és jobb hatásfokkal. Jobb anyagminőség, kivitelezés. Nekem van egy 30 éves Thermostrom lemezkazánom, még javítva sem volt. Van egy Windhagerem is az is kb. 25 éves. egy megrakással 12-18 órát simán égnek. Több helyen is építettem be ilyen használt kazánokat, olyan helyre is ahol a 2 éves totyát tették ki mert nem volt képes folyamatos meleget biztosítani ugyanazzal a teljesítménnyel mint amit beszereltem helyette (ez is egy Windhager). A tulajjal nem rég találkoztam, azt mondta, kevesebb fával jobb a klima, (éjjel nincs tűzre rakosgatás).

2013. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!