Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyfrekis AWI hegesztésnél a...

Nagyfrekis AWI hegesztésnél a nagyfreki miatt nincs szükség rögtön ionizációra?

Figyelt kérdés
ionizáció
2013. dec. 22. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Dehogyis.

A nagyfrekis(HF) gyújtás azt jelenti, hogy az hegesztő ív kialakulásához nem kell kontaktolni a wolframot a munkadarabhoz. Ez azért jó mert a wolfram hegye sérülékeny és a jó ívhez(és a jó varrathoz) fontos a hegyes/precíz wolfram csúcs. A Hf gyújtás ugyanakkor veszélyes is tud lenni : az érzékeny elektronikai gépek hegesztésénél haza tudja vágni az elektronikát,így a HF gyújtás kikapcsolható a legtöbb gépen.

2013. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt én eddig is tudtam, de a kérdésem nem ez volt hogy mi a nagyfrekis ívgyújtás, hanem az hogy nagyfrekis hegesztés közben ionizáció (vagyis a semleges levegő részecskéit negatív töltésű elektronokra és pozitív töltésű ionokra bontja, vagyis hogy vezesse az áramot a levegő) mikor alakul ki.
2013. dec. 22. 17:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Már rájöttem szóval felejtős, de azért köszi hogy segíteni próbáltál!!
2013. dec. 22. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!