Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy fúrt műanyag szűrös...

Riuko kérdése:

Van egy fúrt műanyag szűrös kutam. Van hozzá 1 DAB és egy Pedrollo szivattyúm áramlásszabályzóval. (? )

Figyelt kérdés
Bármelyiket próbálom mindig fellevegősödik a víz a lakásban, a csap megnyitásakor köp 1et, "prüszköl", a WC öblítésekor vagy van normál nyomás, vagy nincs. A rendszeren lévő gázbojler is "bugyog, büfög", szóval valami nem ok. Vizet nem ejti el, nem kapcsolgat ki-be a vezérlő. Valami ötlet esetleg?

2013. dec. 28. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvan tömődve a kút szűrője,nem tud elég vizet átengedni magán. Próbáld meg a szívóágat visszaszűkíteni, lehet hogy segít,de valószínűbb lesz 1 új kút ha lehet inkább szívószáras mert azt lehet kompresszorozni.

Villszer.

2013. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem!
2013. dec. 28. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem lehet,hogy alapból gázos a kút?(az enyém nagyon)


w3dzz légy szívesnekem is adj tanácsot!

Tavaly tavasszal a Te útmutatásod alapján kötöttem be a házi vízműem elektromos részét. Most ősszel meghalt a nyomáskapcsolóm...kicseréltem.

Lehet/érdemes javítani?

A hibajelenség az volt,hogy nem akart kikapcsolni,ilyenkor egy pillanatra hirtelen megnyitottam,és visszazártam a csapot,ekkor leállt. Egy hét után lecseréltem,azóta nem néztem bele a régibe.


Bocs az OFF-ért...Boldog új esztendőt Nektek!!!

2013. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kevés a viz ,sok a gáz. Lehetöleg amikor büfög ,akkor ne cigizz mert gondok adódhatnak ,ugyanis a gáz az metán, és robban.Nyomáskapcsoló az tropa , be szokott égni az érintkezője. Gondolkodtam már hogy a kapcsolóra relét csatlakoztatok a nagy áram kapcsolására.Szerintem új kúttal lehet própálkozni ,de nem ebben a mélységben.Vagy talán egy nagyobb tartály melyre légtelenitő szelepet lehetne rakni?
2013. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs a 4-es vagyok . Áramlásszabályzó, most néztem utána mi az . Ismerem de nem hásználtam. Nekem Pedrollom van ,szintén nagyon gázos a viz , de én tartályt szereltem rá ,magyarul hydrofór. Most gondolkodtam csak el, nálam a lakásban nem jelentkeznek a gázos jelek, hogy hová tünik ?? Komolyan el lehet gondolkodni egy második légtartályon esetleg , ami hasonlóan lenne rákötve a hydrofórra mint a központi fűtés tágulásija,amely összegyűjtené a metánt, és valami automata légtelenitő leengedné.
2013. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem gázos a kút, ha tökre megnyitom nyomja a vizet mint a szél. Arra gondolok, hogy az áramláskapcsoló visszaengedi a vizet ha van ilyen és ettől levegősödik le a rendszer minden induláskor....talán. Holnap kapok próbára egy másik áramláskapcsolót, majd kiderül.
2013. dec. 29. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!