Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 140 nm-es házunk van cserépkál...

Bogyo7 kérdése:

140 nm-es házunk van cserépkályhákkal fütünk, kondenzácios gázkazánt szeretnénk venni az ablakok és ajtok mind müanyag nyilászárok szerintetek mennyire jönne ki a fütésünk havonta? Kinek van esetleg ilyen fajta fütésrendszere mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk jelenleg lehet 80 ezer fával , ez lenne egy faelgázosítóval kb. 140 ezer.

Kondenzációs kazánnal 230 ezer körül , éjszaka 18-19 fok , nappal 20,5 .

Szerintem , de nem szentírás...

Egy hónapja beszéltem egy gázszerelővel ( a gázkazánt pucolta ) , azt mondta , hogy a kondenzációs gázkazán 10-15%- al fogyaszt kevesebbet a jelenlegi 30 éves gázkazánunknál.Mondtam neki , hogy az interneten 30 % a megtakarítás , azt mondta , az az elmélet , ez a gyakorlat.

2013. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 230 ezer forint havonta azért nagyon durva összeg, ott valami probléma lehet. Nekünk 150 m2 a ház, kondenzációs gázkazán van, és a leghidegebb hónapokban jön 100 ezer forint körüli számla. Régi ablakaink vannak, a ház sincs szigetelve.
2013. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 23 fokra van beállítva a termosztát éjjel-nappal.
2013. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azt a cserépkályha és faelgázosító költséget én simán megfordítanám. az utóbbi sokkal kb20-25%-al jobb hatásfokú.

de egy jól leszigetelt házban a cserépkályha tökéletes és jó megoldás lenne.

[link]

a középső sor elsőjét töltsed le (Kazinczy Gyöngyvér)

2013. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3 éves kondenzációs kazán. 110 m2 új műanyag ablakok, szigetelés nincs. Nappal 20 fok éjjel 19.

Gázzal csak fűtünk. Mindhárom szezon cc. 1700 m3 gáz volt.

A legdurvább téli hónapban 70 ezret fizettem.

2013. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ hogyha ilyen drága lenne havonta akkor lehet inkább a vizteres kandallobetétet választjuk radiátorokkal ,mivel az mégis olcsobb lenne.mivel a tetötérben van a 2 gyerekszoba oda is épitsek kályhát akkor ugy már 3 helyen kéne tüzelnem..
2013. dec. 13. 09:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A kényelmet sajnos meg kell fizetni. Nincs fahordás, hamuzás, tűzpiszkálás, viszont jön a magas gázszámla.
2013. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg a fafűtés drágább egy jól méretezett gázfűtéssel szemben. Nagyobb összegű beruházást igényel, viszont hosszú távon kifizetődő. És az is marad, még jó ideig...
2014. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A fafűtés drágább ?

Szerintem nem drágább , ugyanannyi , de melegebb van , vagy olcsóbb....

Beruházást meg a fafűtés és a gázfűtés is igényel , ha jó kazánt ( rendszert ) akarsz , az mindig drága ...

2014. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor olcsóbb a fafűtés, ha nem piaci áron szerzed be a fát. Illetve, akkor olcsóbb a gázfűtés, ha jól méretezett és kivitelezett a rendszer. Ami azért sajnos ma még elég ritka.
2014. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!