Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felettem lakó szomszédtol...

Jámbor Jozsefné kérdése:

Felettem lakó szomszédtol ázom. Látszolag együtt mükődik, de semmit nem tesz az ázás megszüntetésére. Közösképviselönek ilyenkor mi a feladata? MIt tehetek, hogy végezze el a szükséges javításokat? Hivatalosan hol élhetek panasszal?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól pofozd fel.
2014. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

Elsőre a közösképviselőnél.

Ha nem oldódik meg, akkor a Jegyzőnél.

2014. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gungasam ***** válasza:

Ha közös-képviselő töketlenkedik.Esetleg , amikor igazolható a kárelhárítás hiánya (biztosítóval szemléztetsz, jegyzőkönyv)akkor feljelentést tehetnél szándékos károkozásért, szerintem akár rendőrségen is.

A fölöttes szomszéd köteles elhárítani vagy enyhíteni a károkozást. Például ha konkrét csőtörésről vagy csőrepedésről tudomása van akkor addig nem használja azt a vezetéket amíg ki nincs javítva.

2014. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos azóta sem sikerült megoldani a problémát,a közösképviselő lerázza magáról a problémát,a biztosító "nem vagyunk hatóság" nem tud semmit sem tenni,a jegyzőt még nem probáltam bár többen ez ügyben is körbe kacagtak,1-2 hónap.Valaki tudna konkrét paragrafust,törvényben leszabályzott hivatkozást írni nekem.nagyon nagy szükségem lenne rá
2014. febr. 2. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2022. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!